Shpëtim Idrizi: Rama dhe Paloka zhgënjyes tek kuajt e ngordhur

Duhet të lëçisni

Basha: Rama i ofroi komandantit të UÇK-së lekë e tendera të tërhiqte fjalët e mira për mua

Kreu i PD,  Lulzim Basha ka akuzuar mbrëmjen e sotme kryeministrin Edi Rama se ka dërguar ditën e sotme një emisar tek një ish-komandant...

Përplasen automjetet në Lezhë, humb jetën pasagjerja

Një aksident i rënd ka ndodhur mbrëmjen e sotme aksin rrugor Milot-Rrëshen, ku për pasojë ka gjetur vdekjen një 70-vjeçare. Siç njofton policia, në këtë...

Manastirliu: Cilat janë kategoritë që do vaksinohen të parët

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha se qeveria shqiptare ka parapaguar përmes Covax vaksinë për 5750 mijë qytetarë, ose 20% e popullatës. Megjithatë ndryshe nga...

Der Standard: Nëse Becchettit s’i jepen 100 mln €, Shqipërisë i konfiskohet pasuria jashtë

Gazeta austriake “Der Standard” në një shkrim të publikuar ditën e sotme paralajmëron se pasuritë shqiptare në Austri mund të konfiskohen pas një vendimi...

Kryetari i PDIU-së nuk ka mundur ta fshehë dot zhgënjimin me kreun e qeverisë Rama dhe drejtuesin e opozitës, Paloka, të cilët kanë heshtur, tek kanë dëgjuar teza ultranacionaliste greke dhe separatiste në Kongresin e PBDNJ-së.

Nënkryetari i Kuvendit kujton masakrat e nazistëve të Zervas mbi popullsinë e pambrojtur shqiptare.

Deputeti PDIU, Shpetim Idrizi, duke protestuar para godines se Ministrise se Jashtme, gjate nje takimi te Ministrit te Jashtem Ditmir Bushati, me Ministrin e Jashtem te Greqise, Nikos Kotzias, i cili ndodhet per nje vizite zyrtare ne Tirane./r/n/r/nLawmaker, Shpetim Idrizi protesting before the building of the Ministry of Foreign Affairs, during a meeting of Foreign Minister Bushati, with Minister of Foreign Affairs of Greece, Nikos Kotzias, who is on an official visit in Tirana.

Ja më poshtë shënimi i Shpëtim Idrizit:

Jam i zhgënjyer me “sehirxhinjtë” Rama e Paloka në kongresin e PBDNJ-së që kur janë me ne “qajnë” për Çështjen Çame e PDIU, por s’e kanë për gjë të dëgjojnë ARROGANCËN e paturpësinë e ndërhyrjes në punët e brendëshme të Shqipërisë prej qeverisë greke.

Athina zyrtare me arrogancën e atij që e ka xhepin plot me para borxh na tregon se kush bëhet nënkryetar i Kuvendit të Shqipërisë, me kë duhet të bëjnë koalicion partitë shqiptare, për Kishën Autoqefale Shqiptare, për Himarën, për banderolat në futboll e për çdo gjë që Athina zyrtare mendon se duhet t’ i imponojë një vendi vassal.

Athina zyrtare e dehur nga borxhet dhe ahengu i buzuqeve e ka të vështirë të kuptojë që Shqipëria nuk është ajo e 1911, 1912, 1913 e 1914, por e as e 1997.
Historia nuk fshihet me greqishten e re që s’ka lidhje me të vjetrën.

Ju e pushtuat Çamerinë një tokë shqiptare qysh kur është krijuar bota, vratë që në mars të 1913 72 krerë të Çamërisë në masakrën e Selanit, teksa i thërrisnit në takim. Nuk latë reformë agrare e ligj pa sajuar për t’ i marrë pronat e pasuritë, zhdukët shkollat shqipe e flamurin shqiptar, vodhët historinë e këngët e valet, i shpërngulët 35 përqind të popullsisë drejt Turqisë, i vratë e përzutë përfundimisht 90 përqind të popullsisë çame në 1944 e masakruat 20 përqind popullsisë. Nuk u ndalët as para fëmijve, grave e pleqve, me bashkëpunëtorin e nazizmit Zerva, me gjyshin e ministrit të jashtëm, Kotzias, me pasardhësit e Metaksasë e Ralisit që i keni në parlament e i keni bërë ministra e kryeministra.

Deputeti PDIU, Shpetim Idrizi, duke protestuar para godines se Ministrise se Jashtme, gjate nje takimi te Ministrit te Jashtem Ditmir Bushati, me Ministrin e Jashtem te Greqise, Nikos Kotzias, i cili ndodhet per nje vizite zyrtare ne Tirane./r/n/r/nLawmaker, Shpetim Idrizi protesting before the building of the Ministry of Foreign Affairs, during a meeting of Foreign Minister Bushati, with Minister of Foreign Affairs of Greece, Nikos Kotzias, who is on an official visit in Tirana.

Nazistët i keni në parlamentin tuaj si Agimi i Artë.

Shtetit grek rrena i është kthyer në ves.

Pasi rrejti sa mundi, fallsifikoi e mashtroi Bashkimin Europian me bilancet e i vodhi me miliarda euro, mendon se do të vazhdojë të mashtrojë opinionin publik e të kompleksojë pasardhësit e partizanëve të Batalionit “Çamëria e Ali Demi”. Qeverisë greke, për shkak të këtij ambjenti me gjermanë, i mbetet që të tërheqë nga skena politike shqiptare PBDNJ, e cila edhe kështu po tretet përditë e është bërë kockë e lëkurë e kockat e Baron Portokallit nuk e ngjallin dot më.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Basha: Rama i ofroi komandantit të UÇK-së lekë e tendera të tërhiqte fjalët e mira për mua

Kreu i PD,  Lulzim Basha ka akuzuar mbrëmjen e sotme kryeministrin Edi Rama se ka dërguar ditën e sotme një emisar tek një ish-komandant...

Përplasen automjetet në Lezhë, humb jetën pasagjerja

Një aksident i rënd ka ndodhur mbrëmjen e sotme aksin rrugor Milot-Rrëshen, ku për pasojë ka gjetur vdekjen një 70-vjeçare. Siç njofton policia, në këtë...

Manastirliu: Cilat janë kategoritë që do vaksinohen të parët

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha se qeveria shqiptare ka parapaguar përmes Covax vaksinë për 5750 mijë qytetarë, ose 20% e popullatës. Megjithatë ndryshe nga...

Der Standard: Nëse Becchettit s’i jepen 100 mln €, Shqipërisë i konfiskohet pasuria jashtë

Gazeta austriake “Der Standard” në një shkrim të publikuar ditën e sotme paralajmëron se pasuritë shqiptare në Austri mund të konfiskohen pas një vendimi...

Gara për në Gjykatën Kushtetuese, KED ndalon kandidaturat e 3 gjyqtarëve

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka ndaluar kandidaturat e tre gjyqtarëve për dy vakancat e përkohshme në GJK. U është ndaluar kandidimi Aldona Sylaj,...