Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shehu ironizon Ramën/ “Vuçiç po ta vonon tekstin e reagimit siç bënte Enver Hoxha me letrat e Tito-s dikur”

Nga Ejona 0

Tritan Shehu, Ish-deputet i PD vë në dukje heshtjen e qeverisë shqiptare për sulmet ndaj ambasadës malazeze në Beograd.

Nëpërmjet një postimi në faqen e tij të Facebook Shehu ironizon me Ramën se Vuçiç po i vonon tekstin e reagimit siç bënte Enver Hoxha me letrat e Tito-s dikur.

POSTIMI I PLOTË I SHEHUT:

“Hesht «Presidenca» e re e OSBE-se, sikur ta komandonte Vucic! Asgje nuk pipetin nga Tirana, qe ka dhe Kryesine e OSBE, ne lidhje me ngjarjet shume te renda kunder Ambasades se Malit te Zi ne Beograd! Si vend i Rajonit dhe si detyrim se fundmi i OSBE-se, se paku nje thirrje ze denuese ndaj atyre provokacioneve, se paku nje thirrje per qetesi duhej nxjerre nga zyrat qeveritare, nga ngrehina e Ministrise sone te Jashtme per sa ndodhi, po ndodh e mund te ndodhe perseri ne Beograd, duke rrezikuar perkeqesimin. Heshtje e plote, asnje cicerime nga zyrat e Qeverise ketu?! Sic duket Rama eshte ne hall te madh: Kryetari i Mini Shengenit, Vucic po ja vonon tekstin dhe ky po pret si i priste dikur ato letra Hoxha prej Titos, se pa dyshim mbi stabilitetin, te drejtat, mbi interesat e vendit, mbi OSBE- ne, mbi gjithcka eshte ajo Jugosllavi e Re me Carin e saj komandues, qe ata po e nxjerrin nga pluhuri i historise per tjua vene mbi krye e komanduar me kerbac shqiptaret e Rajonin, si dikur… Teori te vjetra e te rrezikeshme per dominim keto, por qe Vucic me zbatues Rama e Zaev po i ringjallin dhe qe tashme po u japin energji te reja endrave nacionaliste e keq perdorimit te fese, gje qe u materializua dhe mbreme ne Beograd.”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej