- Advertisement -

TAG

Presidenca

“Thuaji popullit që je peng…”/ Presidenca sqaron deklaratën e Metës: Apeli i drejtohej…

Presidenca ka sqaruar deklaratën e kreut të shtetit sa i takon përgjigjes lidhur me qëndrimet e kryedemokratit Basha. Përgjigjja e Metës ishte: “Atij zotërisë i...

Ndryshimet në Kodin Penal/ Kush shkakton vdekjen nëpërmjet COVID-19 deri në 10 vite heqje lirie

Kuvendi ka miratuar sot ndryshimet në Kodin Penal me 88 vota pro, 11 kundër, 3 abstenim. Ndërkohë që mazhoranca kishte propozuar deri në 15 vite burg...

“Ka Republikë pa kryeministër, por jo pa president”, Meta: Dekretet e mia i respekton populli

Teksa sulmoi Ministrinë e Drejtësisë se ka shkelur ligjin, Presidenti Ilir Meta theksoi se dekretet e tij i mbështet populli shqiptar. Në një konferencë për...

Meta poston “memen e ditës” pak para takimit me delegacionin e Venecias

Pak para takimit me delegacionin e Komisionit të Venecias, të cilët kanë zbarkuar në Tiranë në kuadër të emërimeve në Gjykatën Kushtetuese, e cila...

Shehu ironizon Ramën/ “Vuçiç po ta vonon tekstin e reagimit siç bënte Enver Hoxha me letrat e Tito-s dikur”

Tritan Shehu, Ish-deputet i PD vë në dukje heshtjen e qeverisë shqiptare për sulmet ndaj ambasadës malazeze në Beograd. Nëpërmjet një postimi në faqen e...

Si e legalizoi KED kandidatin “politik” për Inspektorin e Lartë të Drejtësisë

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi interpretoi në mënyrë kontroverse ligjin për të lejuar kandidimin e Avokatit të Shtetit, Artur Metani për postin e Inspektorit...

Rama propozoi Ahmetajn ministër për Rindërtimin, reagon Presidenca

Pas propozimit të kryeministrit Edi Rama për ngritjen e Ministrisë së Shtetit për Rindërtimin dhe emërimin ministër të Arben Ahmetajt, ka reaguar Presidenca. Zëdhënësi i...

Zëdhënësi i Metës për Dvoranin: Nuk presim reflektim nga dhunuesi i Kushtetutës

Presidenca ka reaguar menjëhere përmes zëdhënësit, Tedi Blushi ndaj deklaratave të kreut të KED, Ardian Dovrani, pasi tha se “nuk merret me filma me...

Pas Presidencës edhe Shkodra ul flamurin në gjysmë shtizë për viktimat e tërmetit

Pas Presidencës, edhe Bashkia e Shkodrës uli flamurin në gjysëm shtizë në shenjë solidariteti për viktimat e tërmetit të 26 nëntorit. Më herët, flamuri Kombëtar ul në gjysëm shtizë edhe...

Paketa Anti-KÇK, Balliu: Rama i shpalli luftë SPAK-BKH

Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu ka komentuar platformën anti-KÇK, që u prezantua sot nga kryeministri Edi Rama. I ftuar në rubrikën "Opinion", Balliu tha se...

Latest news

Skandali me legalizimet, Zbardhet mesazhi urgjent që Lame u dërgoi vartësve

Pas publikimit të audios së përgjimit të drejtorit të Kadastrës, Artan Lame ka nisur mesazhe porosie për punonjësit e tij duke i kërkuar që...

Dritan Kaba: Artan Lame po thellon mashtrimin

Artan Lame paska nxjerrë një sqarim dhe thotë që biseda është bërë në 2017. Gënjen trashë edhe vazhdon të mashtrojë pa turp, se hajduti...

Idrizi: 25 Prill është dita jonë, përballë oktapodit dhe tentakulave të Rilindjes mavi (film)

Kryetari i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi përmes një postimi të publikuar në rrjetet sociale ka përmbledhur momentet, protestat e PDIU si...

Kohë Ramazani, Ulsi Manja kërkon vota me shishe vere 

Fushata elektorale në Shqipëri është në kulmin e saj, që do të zhvillohen pas 4 ditësh, më 25 prill. Kjo fushatë ka risi në formë,...

Rritet numri i rasteve, 6 të vdekur nga Covid në vend

Numri i rasteve të reja gjatë 24 orëve të fundit është rritur me 48 më shumë krahasuar me një ditë më parë. Ministria e...
- Advertisement -