- Advertisement -

TAG

OSBE

Rusia bën thirrje për armëpushim në Karabak, kërkon zgjidhje përmes OSBE

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov bëri thirrje për armëpushim të menjëhershëm në rajonin Nagorno-Karabak duke deklaruar se Moska është e gatshme të ndihmojë...

Dështimi total i Ramës në drejtimin e OSBE-së/ Gjermania merr situatën në dorë

Shqipëria ka më pak kontakte dhe ndikim diplomatik se vende si Zvicra ose Gjermania, dhe që do t’i duhet që të drejtojë organizatën deri në...

Bjellorusia/ Lideri global: Në Minsk OSBE nuk shkon për selfie në protestë, po për të komunikuar me qeverinë dhe opozitën

Kryeministri Edi Rama, njëherazi dhe kryetar i radhës i OSBE-së ka reaguar në “Twitter” për situatën në Bjellorusi dhe deklaratat nga politika shqiptare. Rama shkruan...

Votimi i “5 qershorit” Opozita e Bashkuar: Ndryshimet e njëanshme e minojnë marrëveshjen

Opozita e Bashkuar ka përshëndetur votimin e marrëveshjes së 5 qershorit, por theksojnë se ndryshimet e njëanshme të kushtetutës që kërkon të bëjë Rama,...

Rama: Marrëveshja e 5 qershorit s’më pëlqen, ka një problem të madh

Lidhur me draftin për Reformën Zgjedhore, kryeministri Edi Rama është shprehur se palët duhet ta dinë që nuk mund t’i marrin të gjitha. Duke folur...

Ambasadori i SHBA: Rusia të heqë dorë nga keqinterpretimi i historisë

Përfaqësuesi i SHBA pranë OSBE-së në Vjenë i bëri thirrje Rusisë të heqë dorë nga keqinterpretimet e historisë që lidhen me Luftën e Dytë...

Prezenca e OSBE në Shqipëri: Gëzohemi që shohim rifillimin e punës për Reformën Zgjedhore

Prezenca e OSBE-së në Shqipëri ka reaguar në lidhje me vijimësinë e procesit të Reformës Zgjedhore. Përmes një reagimi në rrjetet sociale, OSBE shprehet se...

Partnerët ndërkombëtarë apel popullit shqiptar: Mos mendoni se nuk do të prekeni, qëndrojmë së bashku për të kaluar këtë krizë

Komuniteti i partnerëve ndërkombëtarë të Shqipërisë dhe organizata ndërkombëtare si OKB, Ambasada Amerikane, ambasada e BE, OSBE, Banka Boterore, Ambasada italiane, gjermane, suedeze i...

Zv.ambasadori i OSBE: Mos na sillni të zgjedhur kriminelë në tavolina

Zëvendës ambasadori i OSBE në Shqipëri, Robert Wilton, në një intervistë të dhënë ka folur rreth qeverisë për nismën e saj ligjore Anti-KÇK në...

“Anti-shpifja” që jua shpifi të gjithëve

Nga Luçiano Boçi  Paketa anti-shpifje vazhdon të prodhojë reagime mosaprovuese në shumë nivele. Zërat e ndryshëm që e kundërshtojnë për herë të parë duket se u bënë...

Latest news

Agron Llakaj kaloi COVID-19 bashkë me bashkëshorten: Më në fund ia dolëm!

Agron Llakaj ka bërë me dije se ai dhe bashkëshortja e tij, Konstandina, kanë fituar betejën me COVID-19. Ai ka rrëfyer se për 20 ditë ata kanë qenë...

Ish-komandanti i UÇK-së, Salih Mustafa shpallet i pafajshëm nga Gjykata Speciale në Hagë

Ish-komandanti i UÇK-së, Salih Mustafa është shpallur i pafajshëm për të gjitha pikat me të cilat akuzohej. Mustafa u paraqit gjatë ditës së sotme pranë...

Akuzat për zgjedhjen e kandidatëve, BKH reagon pas kallëzimit: Kriteret janë të vështira dhe janë zgjedhur…

7 kandidatë për hetues të Byrosë Kombëtare të Hetimit kanë paditur anëtarët e Komisionit të Vlerësimit, mes tyre vetë shefen e BKH-së Aida Hajnaj...

“Shmangia e një izolimi të dytë”, OBSH jep mesazhin: Gjithkush të respektojë rregullat

Organizata Botërore e Shëndetësisë është shprehur se një izolim i dytë mund të ndalohet nëse të gjithë qytetarët respektojnë rregullat. Drejtuese teknike e OBSH-së mbi...

Tjetër rekord i zi/ 311 të infektuar e 6 të vdekur në 24 orë

Vazhdojnë rekordet e zeza në Shqipëri, për shkak të koronavirusit. Bëhet me dije se sot është shënuar një tjetër rekord i zi, për shkak të...
- Advertisement -