- Advertisement -

TAG

vucic

Shehu ironizon Ramën/ “Vuçiç po ta vonon tekstin e reagimit siç bënte Enver Hoxha me letrat e Tito-s dikur”

Tritan Shehu, Ish-deputet i PD vë në dukje heshtjen e qeverisë shqiptare për sulmet ndaj ambasadës malazeze në Beograd. Nëpërmjet një postimi në faqen e...

Zaev bie në përgjim; Rama, Vuçiç, Putin, Erdogan plan për ndarjen e Kosovës (film)

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev zbardh planin sekret për ndryshimin e kufijve të Kosovës duke thënë se mbrapa këtyre qëllimeve qëndrojnë interesat...

VOA: Serbia paguan kompani për të lobuar në SHBA kundër Kosovës

Qeveria e Serbisë ka angazhuar firmën “Cleary Gottlieb Steen & Hamilton LLP” që të lobojë për të në Washington. Siç shkruan VOA në gjuhën serbe, duke...

Idrizi: Rama shiti Çamërinë! Të largohet si miku i tij, autokrati Vuçiç në Serbi (film)

Kryetari i PDIU, Shpëtim Idrizi në fjalën e mbajtur gjatë protestës së sotme, theksoi se Rama duhet të marrë shembull nga miku i tij...

Vijojnë protestat antiqeveritare në Serbi, mijëra njerëz marshojnë para televizionit publik

Mijëra protestues marshuan në rrugët e Beogradit, kundër qeverisjes autokratike të presidentit Aleksandar Vuçiç dhe mediave të njëanshme gjatë mbulimit të manifestimeve. Mijëra protestues u...

Vuçiç: Prishtina dëshiron të dobësojë veriun e Kosovës

Prishtina, duke akuzuar nënkryetarin e Listës Serbe, Milan Radojçiç për përfshirje në vrasjen e kreut të Iniciativës Qytetare, Oliver Ivanoviç, ka patur për qëllim...

Paralajmërimi i diplomatit: Ringjallja e planit të Millosheviçit po bëhet nga Thaçi e Vuçiçi

Në një intervistë për gazetën  “Bota sot”, diplomati dhe studiuesi Shaban Murati, ka thënë se, i ashtuquajturi korrigjim i kufijve është një alibi për...

Ushtria e Vuçiçit, që Mogherini e takon me aq qejf, ka përdhunuar 20 000 gra

Nga Elvis Hoxha Mogherini: "Taksa 100% e pengon frymën e Evropës." Gruas, zonjës Mogherin nuk i ndalet fryma aspak po të mendojë 20 000 gra të...

Vuçiç: Veprimet e shqiptarëve po çojnë në katastrofë të plotë

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç, pas informacionve se është miratuar deklarata për bashkimin e Mitrovicës, ka thënë se ekzistojnë disa çeshtje të cilat thjeshtë nuk mund të lëshohet...

“Serbia ta njohë Kosovën”, Aleksandër Vuçiç i kthehet Haradinajt

Vendimi i Kosovës për t’i hapur luftë tregtare mallrave që vijnë nga Serbia dhe Bosnjë Hercegovina  ka shkaktuar reagime të forta në rajon, por...

Latest news

Aksident tragjik në Tiranë, makina përplas për vdekje vajzën 10 vjeçare

Një vajzë 10 vjeçare ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti tragjik të regjistruar mesditën e sotme, në Tiranë. Bëhet me dije se aksidenti...

159 viktima nga aksidentet në 2020, Urgjenca: Stop luftës së heshtur, 13 këshilla për shoferët

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore deklaron se gjatë vitit që u mbyll edhe pse kishte një kufizim të lëvizjes për shkak të pandemisë, u...

U kishte premtuar kalimin në BE, kapet korçari duke transportuar sirianët me kamionçinë

Një 35-vjeçar është arrestuar në Devoll, pasi u kap duke transportuar 13 emigrantë të paligjshëm nga Siria. I arrestuari është M. L. 35 vjeç,...

Po rriheshin me njëri-tjetrin, policia arreston babë e bir në Vlorë

Policia ka vënë në pranga dy persona, babë e bir, pasi u konfliktuan me njëri tjetrin. Sipas informacionit nga policia, ngjarja ka ndodhur në Selenicë...

Pastërtia e figurës dhe profesionalizmi, KPK rihap hetimin për gjyqtaren Marinela Osmani

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi të premten se ka vendosur të hapë hetimin për pastërtinë e figurës dhe profesionalizmin për gjyqtaren e Gjykatës...
- Advertisement -