Sali Berisha: Vuçiç hoqi Majkon nga lista e Ramës (film)

Duhet të lëçisni

SPAK kërkon pushimin e çështjes për Met Kananin, i cilësuar si “eskobari” shqiptar

SPAK kërkon pushimin e c çështjes për Met Kananin, i cilësuar si "eskobari" shqiptar.

OBSH paralajmëron për një valë të re të Covid-19 në Afrikë

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmëruar një valë të re të koronavirusit në Afrikë. Autoritetet bëjnë me dije se vonesa me furnizimet e vaksinave dhe...

Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës, zbardhen emrat e socialistëve dhe opozitarëve që janë pjesë e kësaj nisme

Zbardhen emrat e plotë që do të jenë pjesë e Komsionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Raportohet se pak çaste më parë...

Gjykata Administrative jep vendimin: Kopshti Botanik i mbetet Universitetit, rrëzohet VKM që ia kalonte në pronësi Bashkisë

Gjykata Administrative ka dhënë vendimin pro Universitetit, në lidhje me Kopshtin Botanik. Është rrëzuar kësisoj VKM për kalimin e Kopshtit Botanik tek Bashkia e Tiranë. Vendimi...

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi mbrëmjen e djeshme, deklaratën e Presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiç. I ftuar në “Syri TV”, Berisha tha që Pandi Majko u hoq nga lista, pasi ishte pro kosovar dhe në çdo rast sipas tij do ishte ndryshe.

“Vuçic e bëri atë më shumë për të dëmtuar opozitën. Se Vuçiç pa që ka vërshuar një përkrahje e jashtëzakonshme ndërkombëtare për Lulzim Bashën. Europa është shprehur si asnjëherë tjetër në zgjedhje të përgjithshme në favor të një kryeministri të ardhshëm që është Lulzim Basha.

Nga të gjitha këta që keni parë në ditët e fundit, njëri prej tyre është de facto njeriu më i rëndësishëm i Parlamentit Europian, ai doli haptas, nuk e bënte kurrë ai pa një ujdi shumë të gjerë. Ai doli haptas për ti thënë shqiptarëve që kryeministrin ynë për Europën është Lulzim Basha.

Vuçiç i shikon këto dhe çfarë të bëjë, po i thotë Europës se mbrapa Lulzim Bashës është Shqipëria e madhe. Që në fillim ai ka thënë se Beogradi është i përkushtuar në fushatën elektorale të Ramës. Pse e hoqën Majkon nga lista? Sepse, Majko ishte pro kosovar. Pra, në të gjitha rastet ishte ndryshe”,- tha Berisha.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

SPAK kërkon pushimin e çështjes për Met Kananin, i cilësuar si “eskobari” shqiptar

SPAK kërkon pushimin e c çështjes për Met Kananin, i cilësuar si "eskobari" shqiptar.

OBSH paralajmëron për një valë të re të Covid-19 në Afrikë

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmëruar një valë të re të koronavirusit në Afrikë. Autoritetet bëjnë me dije se vonesa me furnizimet e vaksinave dhe...

Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës, zbardhen emrat e socialistëve dhe opozitarëve që janë pjesë e kësaj nisme

Zbardhen emrat e plotë që do të jenë pjesë e Komsionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Raportohet se pak çaste më parë...

Gjykata Administrative jep vendimin: Kopshti Botanik i mbetet Universitetit, rrëzohet VKM që ia kalonte në pronësi Bashkisë

Gjykata Administrative ka dhënë vendimin pro Universitetit, në lidhje me Kopshtin Botanik. Është rrëzuar kësisoj VKM për kalimin e Kopshtit Botanik tek Bashkia e Tiranë. Vendimi...

“Non papers”, Deputeti gjerman: Duhet një refuzim i qartë nga BE për ndryshimin e kufijve

DW: Zoti Sarrazin, në qarkullim është një e ashtuquajtur non-paper për një rregullim të ri me ndryshime kufijsh në Ballkanin Perëndimor, pra në territorin...