- Advertisement -

TAG

Aleksandar Vucic

Daçiç: “Non-paper”, më i mirë se plani i Ahtisaarit

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daciç është shprehur se “Nonpaper” i publikuar në media parashikon autonomi për serbët në veri të Kosovës. Duke...

Sali Berisha: Vuçiç hoqi Majkon nga lista e Ramës (film)

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi mbrëmjen e djeshme, deklaratën e Presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiç. I ftuar në “Syri TV”, Berisha tha që Pandi Majko...

Kurti dhe Vuçiç me vizita të ndara në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pritet që javën e ardhshme, nga 28 deri më 30 prill të realizojë vizitën e tij të parë në...

Kush fiton të dielën? Berat Buzhala: Shpresojmë që të mos deformohet vota. Diversioni i Vuçiç dhe kufijtë (film)

Gazetari Berat Buzhala beson se zgjedhjet e 25 Prillit i fiton opozita dhe ditën e hënë kryeministër do të jetë Lulzim Basha. “Unë besoj...

Mesila Doda: Votë për ortakun e Ramës? Jo, votë për Atdheun!

Aleksandar Vuçiç është shprehur i idhnuar, nëse vëllami i tij Edi Rama bie nga pushteti në Shqipëri. Në një dalje në publik, ku tha...

Pas Erdogan, edhe Vuçiç bën vaksinën kineze, ja mesazhi i parë për qytetarët

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, u vaksinua të martën me vaksinën kineze Sinopharm kundër koronavirusit. Ngjarja u transmetua në televizion, në përpjekje për t’i inkurajuar...

Vuçiç: Nëse do ta njihja Kosovën, do të merrja Çmimin Nobel

Në lidhje me pavarësinë e Kosovës, Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç pohoi se vetëm një Serbi e dobët dhe e pasuksesshme do të ishte...

Presidenti Vuçiç: Mesazhe të këqija për serbët nga Qeveria e re e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se fakti që serbët nuk kanë marrë dy pozita ministrore në qeverinë e re të Kosovës është një...

Provokimi i Vuçiç për Kosovën, Bushati: Mos u çudisni përsa kohë hapësira jonë mediatike strehon demonstratat “risive” të projektit të copëtimit të Kosovës!

Ish-ministri i jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati ka reaguar për foton e Presidentit serb, Aleksandar Vuçiç që kishte vendosur Kosovën në flamurin e Serbisë. Bushati...

Politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviç: Ndjehem e rrezikuar nga Vuçiç

Politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviç, ka deklaruar se Ministria e Brendshme e Serbisë ia ka hequr masën e mbrojtjes nga afër dhe se...

Latest news

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...

Maluma vjen më në fund në Tiranë, zbulohet data dhe vendi i mbajtjes së koncertit të shumëpritur

Shumë koncerte të rëndësishme u anulluan për shkak të pandemisë Covid-19 në të gjithë botën , po ashtu si dhe në Shqipëri. Një nga...
- Advertisement -