Ronald Gërçaliu, një austriak në Tiranë

Duhet të lëçisni

Gjiknuri flet për “çunat Problematikë”: S’më bën përshtypje fare, politikani duhet të mësohet me këto!

  Ish-ministri Damian Gjiknuri foli në emisionin “Kjo Javë”, në News24, lidhur me akuzat mbi “çunat problematikë”. E pyetur nga moderatorja Nisida Tufa nëse e bezdis...

Pas kthimit nga plazhi, Yuri Kim do dënojë këto akte barbare

Protestoni, se druri ka dalë nga xheneti.

Erdhën në këmbë nga Greqia, vajza nga Afganistani shpërthen në lot: S’dua para e as ushqim… (film)

Policia ka kapur sot 6 refugjatë afganë në hyrje të qytetit të Pogradecit, në zonën e quajtur “Enkelana”. Mes tyre 3 të rritur dhe...

Koloneli në Dubai rrëfen si u kap bosi shqiptar i kartelit të kokainës

Denis Matoshi alias Eldi Dizdari u arrestua dy ditë më parë në Dubai në kuadër të operacionit “Los Blancos”, që goditi kartelin shqiptar më...

Në prag të miqësores së të shtunës në Vienë, kujt tjetër mund t’i referohesh veçse Ronald Gërçaliut. Dhe e përditshmja austriake “APA” i ka kushtuar një vend të dukshëm, me motivin se futbollisti aktual i Tiranës, në vitin Euro 2008 ka qenë në fushë me uniformën e Austrisë. Gërçaliu, atëherë futbollist i Shturmit të Gracit ka debutuar pikërisht në një ndeshje kundër Kroacisë. “Atëherë isha shumë i ri – thotë pasardhësi i Metanëve – dhe nuk mendoj se kam gabuar për zgjedhjen që bëra. Tashmë jam 30 vjeç dhe do të më duhet ta ndjek takimin nga shkallët e stadiumit, ndërkohë qw jam i dyzuar për të bërë tifo, pasi i njoh të dyja përfaqësueset”. Veç kësaj, Ronaldi është i martuar me një grua austriake dhe ka dy fëmijë, ndërsa që familja e tij jeton në Insbruk.

FUSSBALL EUROPAMEISTERSCHAFT 2008 Oesterreich - Kroatien 08.06.2008 Mannschaftsfoto von Oesterreich, hintere Reihe v.l. Roland Linz, Juergen Saeumel, Ronald Gercaliu, Rene Aufhauser, Sebastian Proedl, Emmanuel Pogatetz,Torwart Juergen Macho. Vordere Reihe v.l. Martin Stranzl, Joachim Standfest, Martin Harnik, Andreas Ivanschitz

Sipas Gërçaliut, futbollistët e ish-skuadrës së tij janë disi më në avantazh, pasi kanë një skuadër që po kalon një periudhë të shkëlqyer, por sidoqoftë, Shqipëria e tanishme ka ndryshuar mjaftueshëm sa për të bërë rezistencë, apo edhe për të shkaktuar ndonjë të papritur. “Vë re që disa nga lojtarwt shqiptarë nuk janë stabël në skuadrat e tyre, kurse austriakët zgjedhje e parë kudo që luajnë. Ndërsa De Biazi është një hero, pasi ka bërë një punë të madhe me skuadrën dhe ndoshta është i ngjashëm me Marcel Koler të Austrisë”, përfundon “austriaku” i lindur në Tiranë.

 

 

 

Artikulli i mëparshëmPërse pro parkut?!
Artikulli i rradhësJonida Maliqi flet për jetën private

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Gjiknuri flet për “çunat Problematikë”: S’më bën përshtypje fare, politikani duhet të mësohet me këto!

  Ish-ministri Damian Gjiknuri foli në emisionin “Kjo Javë”, në News24, lidhur me akuzat mbi “çunat problematikë”. E pyetur nga moderatorja Nisida Tufa nëse e bezdis...

Pas kthimit nga plazhi, Yuri Kim do dënojë këto akte barbare

Protestoni, se druri ka dalë nga xheneti.

Erdhën në këmbë nga Greqia, vajza nga Afganistani shpërthen në lot: S’dua para e as ushqim… (film)

Policia ka kapur sot 6 refugjatë afganë në hyrje të qytetit të Pogradecit, në zonën e quajtur “Enkelana”. Mes tyre 3 të rritur dhe...

Koloneli në Dubai rrëfen si u kap bosi shqiptar i kartelit të kokainës

Denis Matoshi alias Eldi Dizdari u arrestua dy ditë më parë në Dubai në kuadër të operacionit “Los Blancos”, që goditi kartelin shqiptar më...

Konflikti Greqi-Turqi, Mike Pompeo vizitë dy ditore në Athinë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo do të vizitojë Athinën në datat 25-27 shtator. Pompeo do të zhvillojë një takim me kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis ku...