- Advertisement -

TAG

30 vjeç

Gjendet i vdekur në mes të rrugës në Vaun e Dejës, viktima është qëlluar me plumb në kokë

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e sotëm në mes të rrugës në Vaun e Dejës. Bëhet me dije se viktima është Gjin Ndoj,...

Gjente sozitë e shqiptarëve dhe u merrte pasaportat, lituanezi dënohet me 8 vite burg

Largimi i shqiptarëve drejt Britanisë mesa duket është bërë biznes edhe për shtetasit e huaj. Dëshira e madhe për largim nga Shqipëria, i detyron shqiptarët...

Atentat në Tepelenë/ I shpëton plumbave, plagoset lehtë 30 vjeçari

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur orët e para të ditës së sotme në Tepelenë ku për pasojë ka mbetur i plagosur shtetasi...

Rihanna feston sot 30 vjetorin: “Dita e fundit për të marrë vendime të këqija” (foto)

Këngëtarja e njohur Rihanna, sot do të fik plot 30 qirinj në tortën e ditëlindjes, por përpara se ta bëj këtë, këngëtarja ka vendosur...

Tenisti Nadal do luaj në tre kategori në Rio 2016

Pavarësisht se jo në formën e tij më të mirë fizike, Rafael Nadal, 30 vjeç, do të marrë pjesë në Lojërat Olimpike në Rio...

Ronald Gërçaliu, një austriak në Tiranë

Në prag të miqësores së të shtunës në Vienë, kujt tjetër mund t’i referohesh veçse Ronald Gërçaliut. Dhe e përditshmja austriake “APA” i ka...

Latest news

Dhunohet avokati Gjergj Neli, zv.kryetarja e Dhomës së Avokatisë në Lezhë denoncon policinë

Shaqe Marinaj, zv/kryetare e Dhomës së Avokatisë në Lezhë ka denoncuar policinë e Lezhës për ushtrim dhune ndaj avokatit Gjergj Neli. Sipas Marinajt, e cila...

‘Venecia’ pranon kërkesën e Metës, seancën e parë të muajit dhjetor do të shqyrtohen ndryshimet në Kushtetutë dhe Kodin Zgjedhor

Komisioni i Venecias ka pranuar kërkesën e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në lidhje me ndryshimet në Kushtetutë dhe në Kodin Zgjedhor. Me anë të...

Policia vret afro-amerikanin 27-vjeçar, Filadelfia ndizet nga protestat, plagosen 30 policë

Nuk kanë fund konfliktet mes banorëve dhe policisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Demonstrues të shumtë zbarkuan në rrugët e Filadelfias për tu përleshur...

Shpërthen Covid-19 në Institucionet arsimore, infektimi i 7 mësueve mbyll shkollën në Korçë, raste dhe në Elbasan

Shtatë mësues të shkollës ‘Sotir Gurra’ në Korçë kanë rezultuar pozitiv në testin e Covid-19. Kjo ka detyruar drejtuesit që të mbyllin dyert e shkollës,...

Kosova drejt KARANTINËS, ministri i Shëndetësisë paralajmëron rikthimin e kufizimeve për shkak të situatës së COVID-19

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj ka paralajmëruar qytetarët se mund të ketë rikthim të kufizimeve për shkak të situatës me COVID-19. Ai tha...
- Advertisement -