- Advertisement -

TAG

rezistence

Banorët e Zallgjoçaj largojnë me hunj në duar punonjësit: Nuk lejojmë ndërtimin e HEC-eve

Banorët e Zallgjoçajt në rrethin e Matit vijojnë ende rezistencën për mos ndërtimin e HEC-eve në këtë zonë. Me hunj në duar, fëmijë, gra dhe...

“Kur padrejtësia bëhet ligj, rezistenca bëhet detyrë”, studentët edhe sot në protestë (live)

Studentët rinisin protestën sot. Atyre iu plotësua një kërkesë por kanë paralajmëruar se nuk do të ndalen deri sa të plotësojnë çdo...

Banorët e Zharrzës përplasen me policinë/ Tentojnë të ngrejnë çadër përpara Ministrisë (video)

Është tensionuar situata në protestën e banorëve të Zharëzës përpara Ministrisë së Energjisë. Protestuesit kanë tëntuar të ngrenë çadër por kanë hasur rezistencë nga forcat...

Ronald Gërçaliu, një austriak në Tiranë

Në prag të miqësores së të shtunës në Vienë, kujt tjetër mund t’i referohesh veçse Ronald Gërçaliut. Dhe e përditshmja austriake “APA” i ka...

Latest news

Agjencia Europiane e Ushqimit merr vendimin: Krimbat janë burim i sigurt ushqimi për njerëzit

Agjencia Europiane e Sigurisë Ushqimore në një vendim të marrë ditën e sotme ka aprovuar krimbat si burim të sigurt ushqimi për njerëzit. Shkencëtari Ermolaos...

Shoqata “Çamëria” 30 vjeç/ Shpëtim Idrizi: #Çam Jam është thirrja e gjakut, prandaj nuk na fshijnë dot (film)

Unë jam rritur si çam. Qysh kur kam ardhur në këtë botë isha “lindi çami”, u rrita si “çami”, vazhdoj të mbetem “çami”. Si unë...

30-vjetori i Shoqatës Patriotike “Çamëria”, përkujtimore e gjenocidit ndaj shqiptarëve të Çamërisë (film)

Sot po mbahet 30-vjetori i Shoqatës “Çamëria”. Ky përvjetor përkujton gjenocidin ndaj shqiptarëve të Çamërisë dhe rikthimin e të drejtave të tyre të mohuara. Lajmin...

Të vaksinuarit duhet të kenë disa privilegje, ja çfarë sugjeron ministri gjerman

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas ka thënë se "njerëzit e vaksinuar duhet të lejohen të ushtrojnë përsëri të drejtat themelore" duke përfshirë...

5 të vdekur dhe 353 raste të reja me Covid-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar edhe 5 të vdekur si pasojë e COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 353...
- Advertisement -