Reforma në drejtësi e Yuri Kim nga shitës patatinash te drejtoresha e shkarkuar për trafik. Kjo është BKH e Edi Ramës!

Duhet të lëçisni

Harron pandeminë/ Uiski, amaro, raki dhe verë! Ja tenderi skandaloz i Shërbimit Diplomatik

Teksa vendi është i zhytur në një emergjencë mjekësore, e shkaktuar nga Covid 19, janë disa institucione që vijojnë të bëjnë tendera luksi, e...

“Duhen spitale Covid në rrethe”/ Solis: Pacientët duan të shohin familjarët para se të vdesin

Ish Ministri i Shëndetësisë Leonard Solis, ka pranuar se situata e Covid-it ka goditur fort sistemin shëndetësor në vendin tonë. Në një intervistë për "Abc"...

E rëndë në Memaliaj, djali harroi frenat e dorës, furgoni i merr jetën të atit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Krahës në bashkinë Memaliaj. Një 67-vjeçar humbi jetën pasi u shtyp nga furgon i cili është...

Përplasen 2 automjete në superstradën Lezhë-Milot, plagosen 2 drejtuesit

Një tjetër aksident është regjistruar mbrëmjen sotme në superstradë Lezhë-Milot. Dy automjete janë përplasur duke shkaktuar plagosjen e dy drejtuesve të mjeteve. Policia Rrugore e...

Kandidatët e zgjedhur për të qenë pjesë e Byrosë Kombëtare të Hetimit, kanë profesione të larmishme.

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar listën me emrat e kandidatëve që kanë kaluar testimin deri më tani. E gjithë lista duket se është e përzgjedhur nga Edi Rama dhe njerëzit e tij, për të kapur përfundimisht dhe BKH-në.

Më poshtë denoncimi i ishkryeministrit Sali Berisha:

Emerohet BKH e Partisë!

Ne perberjen e saj:

Delinkuente e lidhje te krimit. Kryetar PS e hajdut hipotekash te shkarkuar per korrupsion, te perjashtuar nga policia, emerohen nga Edvin Hajduti ne BKH!

300 kandidate qe garuan u perjashtuan te gjithe per testin fizik pa asnje transparence!

Lexoni mesazhet e qytetareve dixhital! sb

Pershendetje z Berisha po ju informoj per garen jo transparente per perzgjdhjen per ne BKH.

 1. Eno Lolo- Shefi i grupit te shoqerimit te Xhaçkes
 2. Julian Malaj – Ish shef komisariati ne kom gjirokaster. I perjashtuar ne 2013 nga PSH per kryerje te veprimeve te pahishme dhe shkelje te kodit te etikes te punonjesit te policise
 3. Kristaq Dashi i skualifikuar nga gara per Drejtues te BKH i skualifikuar ne fazen e pare.
 4. Darzan Koni – shites patatinash. Zip Supermarket
 5. Ramadan Cani – Ish Kryetar i PS dega Kamez
 6. Sajmir Cuka – Prezantimi i ambasadorit Lu ne 6 Nentor 2017 “ Kemi sot me ne Togerin e Rangut të Parë, Sajmir Cuka, që është vetëm shqiptari i dytë i diplomuar ndonjëherë në Akademia Ushtarake e SHBA-së në Ëest Point. Ky është vendi nga i cili janë diplomuar të gjithë gjeneralët më të famshëm të Ushtrisë Amerikane. Toger i Rangut të Parë Cuka përfundoi gjithashtu kursin e nivelit të lartë të Forcave Speciale të SHBA-së dhe sot është një Udhëheqës i Ekipeve të Forcave Speciale shqiptare me përvojë luftarake në Afganistan. Ai përfaqëson të ardhmen e Forcave të Armatosura shqiptare”- Marre nga faqja e ambasades amerikane
 7. Alteo Nazeraj – Shkarkuar ne 2019 nga pozicioni i Drejtorit te Kadastres Vlore
 8. Denisa Kosta- Sekretare Gjyqesore e KPK
 9. Xhejsi Seknaj- femija i Valbona Seknaj, ish kryetarja e Gjykates Administrative Shkoder e shkarkuar nga Vettingu
 10. Loris Dervishi – Punonjes i SHISH, Bashkeshorti i Fiona Papajorgji, Pozicioni aktual data e marrjes së detyrës aktuale • Anëtare e Gjykatës Kushtetuese. • Anëtare e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (për vitin 2020
 11. Esmir Rringaj – Komisioni i Jashtem i Vleresimit
 12. Erjon Tema- Drejtori i Sigurise, Autoriteti i Aviacionit Civil
 13. Laert Elmazaj- Koordinator per te drejten e informimit Inspektoriati Shteteror i Mjedisit
 14. Besmir Likaj- Sektori Publik, Bashkia Tiranë
 15. Esmeralda Geca – Sekretare Gjyqesore në Gykatën e Kukësit.
 16. Stela Shkarpa – Drejtoresha e Burimeve Njerezore në Bashkinë e Durrësit.
 17. Eder Ndoci – Ish jurist i Telecom
 18. Anisa Duka – Sekretare Gjyqesore KPK
 19. Redinald Papa – Drejtoria e Bashkimit Europian, Ministria per Europen dhe Punet e Jashtme.
 20. Aleko Pepo – Jurist, i pranuar ne Kursin e Oficerit te Policise Kriminale ne 2019 dhe i perjashtuar per shkak se nuk permbush kriteret e sigurise pasi vertetimi i besueshmerise i rezultoi negativ si shkak i perfshirjes se te atit ne aktivitet kriminal.
 21. Lindita Nushi – Ish drejtore e kufirit dhe migracionit Durres, shkarkuar nga detyra per shkak te skandalit te korrupsionit te kontrolloreve. Kandidate per Drejtore te BKH e cila ngeli ne testin e poligrafit.
 22. Redinald Papa – Drejtoria e Bashkimit Europian, Ministria per Europen dhe Punet e Jashtme

Po thuaj te gjith te kualifikuarit jan shoket e partis dhe njerez te inkriminuar

Dhe spati mundesi ase per ankesa.U skualifikuan 300 kandidat me testin fizik pa dhene asnje sqarim . As nuk ishin ven perpara kriteret po thjesh me hamendje dhe skualifikuan ke nuk deshen

Lista e fitueseve ishte e paracaktuar.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Harron pandeminë/ Uiski, amaro, raki dhe verë! Ja tenderi skandaloz i Shërbimit Diplomatik

Teksa vendi është i zhytur në një emergjencë mjekësore, e shkaktuar nga Covid 19, janë disa institucione që vijojnë të bëjnë tendera luksi, e...

“Duhen spitale Covid në rrethe”/ Solis: Pacientët duan të shohin familjarët para se të vdesin

Ish Ministri i Shëndetësisë Leonard Solis, ka pranuar se situata e Covid-it ka goditur fort sistemin shëndetësor në vendin tonë. Në një intervistë për "Abc"...

E rëndë në Memaliaj, djali harroi frenat e dorës, furgoni i merr jetën të atit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Krahës në bashkinë Memaliaj. Një 67-vjeçar humbi jetën pasi u shtyp nga furgon i cili është...

Përplasen 2 automjete në superstradën Lezhë-Milot, plagosen 2 drejtuesit

Një tjetër aksident është regjistruar mbrëmjen sotme në superstradë Lezhë-Milot. Dy automjete janë përplasur duke shkaktuar plagosjen e dy drejtuesve të mjeteve. Policia Rrugore e...

Javën tjetër fillon dëbora, zonat me reshjet më të dendura

Temperaturat mesatare janë ulur me disa gradë gjatë kësaj jave në vend, ndërsa në vijim pritet që të fillojnë reshjet e dëborë duke na...