- Advertisement -

TAG

reforma ne drejtesi

SPAK-u, fëmija i përkëdhelur i nënës Parti

Qysh prej Dhjetorit 2019, kur frytit të parë të bashkëjetesës politike, dhe mardhënies mes pushteteve iu vendos emri SPAK, popullit i’u la në prehër...

Dear Ambasadore me këtë fotografi më kujton skenën më romantike të filmit Titanik

Nga Alba Kepi Dear Ambasadore e SHBA, ju shoh kaq të gëzuar përqafueshëm mbi këtë anije ushtarake amerikane që lundron në detin tonë, sa mbeta...

Le Figaro: Krimi po përfiton nga reforma në drejtësi në Shqipëri

Hosanatë dhe duartrokitjet për historinë e suksesit me reformën në drejtësi po ia lënë vendin kritikave dhe skepticizmit. Dhe si gjithmonë, përpara institucioneve ndërkombëtare,...

Edhe KPK-ja voton Rilindjen/ Rilindja ka në dorë Reformën në Drejtësi, 99% e Gjyqtarëve dhe Prokurorëve votojnë PS

Partia Socialiste ka bërë fakt të kryer prekjen e njëanshme të reformës në drejtësi. Pas sakndalit të patronazhistëve, ku skema e vjedhjes së të dhënave...

Skandali i patronazhistëve e bën Reformën në Drejtësi mavi/ Pothuaj të gjithë prokurorët e SPAK janë votues të bindur të Edi Ramës dhe Rilindjes

Edhe pse na ndajnë plot tetë ditë nga zgjedhjet e vitit 2021, votuesit shqiptarë do të kenë mundësi të bëjnë dy zgjedhje. Ata do...

“Shqipëria fiton të ardhmen”, Mesila Doda: Rama e shkuara e trishtë e një diktature kleptokrate në vend

Sekretarja e përgjithshme e Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Mesila Doda ka akuzuar kreyministrin Edi Rama se ka përdorur reformën në drejtësi për të...

Edi Rama e përdori si leckë Yuri Kim-in

Nga Enkel Demi Yuri Kim me gjasë do jetë ndjerë keq, tek mësoi se Edi Rama nuk e ka fare në plan të heqë dorë...

BE shtoi kushtet, Spiropali kundërshton: Shqipëria, më afër se kurrë anëtarësimit

Ndonëse BE shtoi kushtet për anëtarësim, deputetja socialiste Elisa Spiropali deklaron të kundërtën në Kuvend. Spiropali tha se Shqipëria është më afër se kurrë pranë...

Mashtrimi me të vdekurit/ Basha: Gishti tregon të keqen, Rama tregon gishtin. Pse nuk heton prokuroria?! (film)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur ndër të tjera në emisionin “Kjo javë” në News 24 edhe për manipulimin e shifrave të...

Reforma në Drejtësi dhe “mitra” e infektuar që e polli!

Nga Dritan Kaba Për të kuptuar më qartë “fitoren” e sotme me zhdrejtësinë të një eksponenti, që “ra” në rrjetën e të ashtuquajturës OFL, e...

Latest news

Komisioni e thirri sot në seancë dëgjimore, Meta: Kam axhendë të planifikuar, gati të vij më 10 maj

Presidenti Ilir Meta nuk do të jetë sot në seancën dëgjimore të komisionit të ligjeve ku do të shqyrtohet kërkesa e deputetëve të PS...

Braktisi emisionin në Top Channel, Shabani: Transparencë për pagesat nga 10 mijë apo 25 mijë euro për emisionet në televizionet private

Endri Shabani, drejtues i Nismës Thurje, mbrëmë braktisi emisionin e Eni Vasilit “Open” në Top Chanel, pasi kjo e fundit e ndërpreu gjatë ligjërimit...

Shkarkimi i Metës, mblidhet sërish sot në orën 11:00 Komisioni i Ligjeve

Presidenti Ilir Meta është thirrur sërish sot nga Komisioni i Ligjeve për të dhënë shpjegimet e tij në lidhje me kerkesen e maxhorancës për...

Serbia paguan ata që vaksinohen, 25 euro për qytetarët deri në 31 maj

Serbia ka premtuar se do t’i paguajë qytetarët me 25 euro nëse ata vaksinohen kundër COVID-19. Presidenti Aleksandar Vuçiç tha se nisma do të shpërblente...

Grabitën punonjësin e “Exchange-s” në mes të Tiranës, kapet një prej autorëve

Finalizohet operacioni policor i koduar “Valuta”. Operacioni i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Nr. 3, në bashkëpunim me Sektorin e Krimeve ndaj Jetës dhe Pronës...
- Advertisement -