- Advertisement -

TAG

Yuri Kim

Ambasadorja Kim mesazh rinisë shqiptare: Të ankohesh është e lehtë, mbani idealizmin dhe luftoni për demokracinë

Ambasadorja Amerikane në Tiranë, Yuri Kim, gjatë një bisedimi virtual me disa të rinj shqiptarë, ka dhënë një mesazh për këta të fundit dhe...

“Më vjen keq për Yuri Kim”/ Kel Demi: Edi Rama e tërhoqi prej hunde. Asnjë udhëheqës politik nuk është tallur kaq keq me amerikanët...

Gazetari Enkel Demi ka shprehur keqardhje për ambasadoren amerikane Yuri Kim. Në emisionin “ABC e mëngjesit” ai tha që megjithëse diplomatja amerikane ka një karrierë...

Miratohen ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Marrëveshja e 5 qershorit hidhet në erë ose më mirë shkoi për lesh

Miratohet Kodi Zgjedhor në Kuvend. Shumica mësohet se ka siguruar 97 vota pro, për të kaluar ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Kujtojmë se për të...

“Yuri Kim shkoi në Theth me 13 bodyguard”, zbulohen destinacionet e preferuara të shqiptarëve (film)

Turizmi është një nga sektorët më të prekur nga pandemia. Këtë vit ndryshe nga herët e tjera, ky sezon i gjeti shqiptarët brenda kufijve....

Prishja e Marrëveshjes së 5 qershorit nuk është faji i të gjithëve, por vetëm i Edi Ramës dhe Yuri Kim

“Ne i kujtojmë kryeministrit Edi Rama, Lulzim Bashës dhe të gjithë udhëheqësve të tjerë të gjitha angazhimet që ata kanë bërë në lidhje me...

Yuri Kim reagon për Gjykatën Kushtetuese: Mos u dorëzoni kurrë para atyre që nuk e duan drejtësinë

Ambasadorja e ShBA në Shqipëri, Yuri Kim ka thënë se zbatimi i Reformës në Drejtësi duhet të vijojë dhe askush nuk duhet të dorëzohet...

Urdhëri i peshkut/ Ambasadorja Yuri Kim po bëhet komike: Meta e Ruçi të punojnë urgjentisht për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese brenda 2020-ës

Dikush duhet t’i thotë ambasadores amerikane që prej kohësh është bërë qesharake, teksa me të vetën “jep urdhëra”, por nuk është se ia fërshëllen...

SPAK dhe BKH/ Sa më shumë i mbështet Yuri Kim, aq më shumë vërra në ujë hapin ata

Ambasadorja amerikane nuk u lodh së mbështeturi drejtuesit ish-komunistë të BKH-së dhe SPAK. Sa më shumë ajo shpreh mbështetjen, aq më shumë flenë gjumë...

“Opozita” e Edi Ramës bëhet kashtë e koqe. Rudina bën parti më vete, Myslimi parti më vete, Kujtimi ka kohë që ka parti më...

“Opozita” rilindase që e ndryshoi Kushtetutën me urdhërin e peshkut ka vendosur të shkojë në zgjedhje tok bashkuar si kashtë e koqe. Rudina Hajdari nuk...

Kreu i PDIU: Opozita është e bashkuar! Thirrja e Kim, një shtysë (film)

Shtatori do të jetë një muaj i rëndësishëm edhe për partitë e vogla. Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi komentoi thirrjen e ambasadores Yuri Kim drejtuar...

Latest news

Shpëtim Idrizi sqaron hedhjen e shishes ndaj eskortës së ministrit grek: Policia u soll në mënyrë agresive me ne (film)

Lideri i PDIU Shpëtim Idrizi, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” ka sqaruar incidentin e ndodhur sot, ku ai hodhi një...

Idrizi: Rama fliste ndryshe për Çështjen Çame, sot e ka hequr nga fjalori

Kryefjala e ditës së sotme e zhvillimeve të ditës ishte protesta e organizuar nga PDIU dhe shoqata Çamëria kundër vizitës së Ministrit të Jashtëm...

Italia regjistron 89 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, rreth 11 mijë raste të reja

Italia shënon sërish rritje të rasteve të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë infektuar 10.874 persona nga 144.737 tamponë të kryer. Në...

Tradhëtari/ Nuk tha një gjysëm fjale për Çamërinë dhe detin e shqiptarëve ia fali Greqisë

Gjatë konferencës me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias, Edi Rama nuk ka guxuar as ta përmendë Çështjen Çame. Nuk ka thënë një gjysëm...

Diktatura/ Policia dhunon protestuesit e PDIU-së dhe Çamërisë (galeria e fotove dëshmi)

Patriotët e PDIU-së, Shoqatës “Çamëria” dhe Vetëvendosjes janë dhunuar shtazërisht nga policia e Rilindjes. Ata nuk janë lejuar të ushtrojnë të drejtën e protestës paqësore,...
- Advertisement -