- Advertisement -

TAG

BKH

Qeveria i jep SPAK e BKH akses të plotë të kontrollojnë llogaritë bankare për lëvizje të parave të dyshimta

Kur kanë kaluar 6 muaj nga hyrja në fuqi e ligjit për krijimin e regjistrit me llogaritë bankare në Shqipëri, qeveria miratoi në mbledhjen...

Përzgjedhja e superhetuesve në BKH, testimi fizik skualifikon 115 kandidatë, kush janë emrat që kalojnë në fazën tjetër

Byroja Kombëtare e Hetimit, përmes një njoftimi publik në faqen zyrtare, ka shpallur listën fituese të testimit fizik për aplikantët që aspirojnë pozicionin e...

Përzgjedhja e superhetuesve në BKH, kush janë emrat që kalojnë në fazën e dytë

Komisioni i përzgjedhjes në BKH ka shpallur 421 kanidatët fitues që kalojnë fazën e parë të konkurimit për të siguruar një vend si hetues...

BKH mbyll intervistat/ Kualifikohen 39 kandidatë, në fazën tjetër do të deklarojnë pasuritë

Byroja Kombëtare e Hetimit ka mbyllur fazën e intervistës dhe përzgjedhjes së kandidatëve. Në këtë fazë janë kualifikuar vetëm 39 kandidatë, të cilët do të...

Letra e aplikantit që u dogj nga BKH: A e kaloi znj.Hajna testin fizik? Nëse po, me çfarë paraqitjeje dhe norma?

Nga “Aplikanti” Po ju shkruan një prej 300 “humbësve” të testit fizik të Byrosë Kombëtare të Hetimit. Pata vendosur, që me të gjithë zhgënjimin personal,...

Akuzat për zgjedhjen e kandidatëve, BKH reagon pas kallëzimit: Kriteret janë të vështira dhe janë zgjedhur…

7 kandidatë për hetues të Byrosë Kombëtare të Hetimit kanë paditur anëtarët e Komisionit të Vlerësimit, mes tyre vetë shefen e BKH-së Aida Hajnaj...

Reforma në drejtësi e Yuri Kim nga shitës patatinash te drejtoresha e shkarkuar për trafik. Kjo është BKH e Edi Ramës!

Kandidatët e zgjedhur për të qenë pjesë e Byrosë Kombëtare të Hetimit, kanë profesione të larmishme. Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar listën me emrat e...

Gara për hetues në BKH/ Vrapi skualifikon 300 kandidatë, filtrat fizikë të “pakalueshëm” për aplikantët

Ditën e sotme është zhvilluar testimi fizik për 403 kandidatët e mbetur në garë për pozicionin e hetuesit në Byronë Kombëtare të Hetimit. Me...

SPAK dhe BKH/ Sa më shumë i mbështet Yuri Kim, aq më shumë vërra në ujë hapin ata

Ambasadorja amerikane nuk u lodh së mbështeturi drejtuesit ish-komunistë të BKH-së dhe SPAK. Sa më shumë ajo shpreh mbështetjen, aq më shumë flenë gjumë...

Përfundon verifikimi për dekriminalizimin: Gara për drejtor të BKH, 4 kandidatët rezultojnë të pastër

  Prokuroria e Përgjithshme ka përfunduar verifikimin për katër kandidatët që garojnë për pozicionin e Drejtorit të Byrosë Kombëtare të Hetimit. Në bazë të ligjit të...

Latest news

8 nxenës pozitiv me Covid, mbyllet plotësisht klasa e 5-të e shkollës në Gjirokastër

Inspektorati Shteteror Shendetesor ne Gjirokaster ka mbyllur klasën e pestë në shkollen 9-vjecare "Avni Rustemi" në Bashkine e Libohoves. Shkak është bërë infektimi e...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga BUJAR LESKAJ Komisioni Europian pub likoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...

Disa zona në Tiranë pa drita/ OSHEE njofton: Dy ditët e ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë

OSHEE ka njoftuar qytetarët se nesër dhe pasnesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve për mirëmbjatjen e kabinave. Sipas njoftimit...

A ka njerëz rezistentë ndaj Covid-19? Ja çfarë kanë zbuluar studiuesit

Studiuesit po kërkojnë në të gjithë botën për njerëz që mund të jenë rezistentë ndaj virusit SARS-CoV-2, i cili shkakton Covid-19. Në gjenet e disa...

Shqipëria regjistron 566 raste të reja me Covid dhe 6 humbje jete

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 3677 testime, 566 qytetarë të infektuar, 6 humbje jete dhe 513 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë...
- Advertisement -