Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Reagon Vasili për dosjen 184: SPAK u fik pa lindur mire

Nga Ejona 0

Ditën e sotme përmes një postimi në rrjetet sociale nënkryetari i LSI, Petrit Vasili shprehet se, fakti që dosja 184, dosja e krimit zgjedhor në Dibër, nuk u mor përsipër nga SPAK, tregon se organi i shumëpritur nga shqiptarët u fik pa lindur mirë.
Bëjmë me dije se SPAK është hetimi i krimit elektoral si nëna e kriminalizimit dhe kapjes së shtetit.
Postimi i plotë i Petrit Vasilit:
Ne 29 dhjetor 2019 ne nje shenim ne FB pata shkruar se testi per SPAK eshte hetimi i krimit elektoral si nena e kriminalizimit dhe kapjes se shtetit.
Sot SPAK nuk mori persiper dosjen 184 te krimit zgjedhor ne Diber, ku del qarte Kryeministri,Ministra,Deputete dhe Drejtore gjithfaresh, qe vjedhin vota te bere njesh me kriminelet.
Ndaj entuziazmi per SPAK u fik pa lindur mire.
SPAK u rrezua ne te paren prove perballje me qeverine.
Konsensusi politik per SPAK u shkaterrua nga kapja kriminale e drejtesise nga rilindja.
P.s.Lexoni te nderuar miq edhe statusin e 29 dhjetorit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej