- Advertisement -

TAG

deputetë

140 deputetët e rinj të Kuvendit. PDIU rikthehet në parlament me tre ligjvënës

Kur kanë mbetur vetëm 45 kuti për numërimin e votave preferenciale dhe shanset janë pothuajse zero që të sjellin ndryshime në listën e deputetëve...

Edi Rama e jep Partinë Socialiste me PPP te Rilindja. Ja deputetë aktualë nuk do jenë më në Kuvendin e Shqipërisë

34 deputetë të sotëm të Partisë Socialiste nuk do të jenë më pjesë e Kuvendit në 4 vitet e ardhshme. Disa prej tyre nuk...

Mes luksit dhe garës për karrierë: “Grerëzat” e Rilindjes që nuk u bën dot bletë (film)

Në sheshin para sallës së Parlamentit, në fillim të çdo seance bien në sy fotografë që i drejtojnë objektivat e tyre tek gratë deputete,...

Reagon vajza e Jakup Krasniqit: Deputetë të shitur e të ndyrë, unë jam krenare, po fëmijët tuaj?

Vajza e Jakup Krasniqit, Gresë Krasniqi pas aksionit nga Zyra e Prokurorit të Specializuar në banesën e tyre ka reaguar në rrjetin social “Facebook”. Teksa...

Edi Ramës i bie dhe alibia e opozitës parlamentare. Shtatë deputetë kërkojnë koalicionet, sepse përndryshe ndalohet rrotacioni politik (film)

Shtatë deputetë të opozitës parlamentare kanë depozituar në Kuvend një kërkesë kundër kolegëve të tyre Myslim Murrizi dhe Rudina Hajdari për heqjen e koalicioneve...

Trafiku i drogës/ Historia që Blendi Fevziu nuk kishte treguar asnjëherë (film)

Blendi Fevziu ka treguar në emisionin e tij një histori të panjohur për trafikun e drogës në lokalet e Tiranës, në të cilën u...

Reagon Vasili për dosjen 184: SPAK u fik pa lindur mire

Ditën e sotme përmes një postimi në rrjetet sociale nënkryetari i LSI, Petrit Vasili shprehet se, fakti që dosja 184, dosja e krimit zgjedhor...

Presidenti Meta letër kreut të KQZ-së, kërkon numrin e saktë të deputetëve të Kuvendit

Presidenti Meta ka marrë hapat e parë institucionalë drejt shpërndarjes së Kuvendit, pasi përmes një letre i ka kërkuar informacion KQZ lidhur me numrin...

Kriza politike/ Rama mbledh sonte deputetët dhe drejtuesit e qarqeve

Kryeministri Edi Rama ka vendosur të organizojë gjatë mbrëmjes së sotme një darkë informale me deputetët. Rama do të mbledhë sonte në darkë në orën...

KQZ i jep mandatin edhe tre kandidatëve për deputetë

KQZ i ka dhënë mandatin edhe tre kandidatëve për deputetë, Halit Valterit, Vasil Sterjofskit dhe Edmond Stojkut. Halit Valteri është kandidat nga listat e PD...

Latest news

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...
- Advertisement -