- Advertisement -

TAG

SPAK

“Dhurata” e PD-së për Ramën vetting-u i politikanëve nga SPAK… Mesila Doda: Pse nuk ia varim ujkut mëlçitë në qafë?

Një ide marroke është ajo që propozon Partia Demokratike për vetting-un e politikanëve. Ligjvënësit çdo vit vetëdeklarohen në ILDKPI dhe në rast mospërputhje hetohen,...

Basha tregon se kush janë “llumi” i PD: Ish-ministra dhe funksionarë të lartë të partisë, kanë bashkëpunuar me Ramën për t’u pasuruar

Kryedemokrati Lulzim Basha, tha se SPAK ka momentin për të shpërblyer besimin e madh që pritet për të. Ai tha se me vendimet që...

Brukseli thirrje SPAK-ut: Dënoni zyrtarët e lartë, korrupsioni shumë i përhapur

Drejtësia dhe organet e reja që dolën nga ndryshimet kushtetuese të vitit 2016 janë në qendër të progres raportit që u prezantua sot nga...

Korrupsion në zgjedhjet e 25 Prillit, SPAK mbyll hetimet për Denis Xholin dhe Abjon Çekun

SPAK ka mbyllur hetimet për dy zyrtarët Denis Xholi dhe Abjon Çeku të cilët gjatë zgjedhjeve të 25 prillit kanë shpërndarë shumë monetare në...

PD çon në SPAK dosjen për krizën energjitike

Partia Demokratike ka depozituar në SPAK kallëzime për zyrtarët që sipas tyre kanë shkaktuar krizën energjitike në vend. PD ka kallëzuar, Adrian Ccelën, drejtorin...

Rama i kthehet Bashës: Mos shaj e fyej si ai i “foltores”, nëse tregon anën tënde origjinale atëherë mund të diskutojmë për bashkëqeverisje

Kryeministri Edi Rama i është drejtuar kryedekomratit Lulzim Basha duke i thënë që të kursejë përdorimin e fjalëve fyese. Rama nënvizoi se është i hapur...

Kërkesa për sekuestron e pasurisë/ GJKKO “refuzon” SPAK për ish-kreun e Gjykatës Kushtetuese

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar kërkesën e SPAK për të kaluar për gjykim dosjen ndaj ish-kreut të Kushtetueses Bashkim Dedja, për sekuestron e pasurisë....

Dënimi me 2 vite burg, Llalla kërkon pezullim dhe shtyrje të ekzekutimit të vendimit

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla kërkon pezullim dhe shtyrje të ekzekutimit të vendimit që e ka dënuar me 2 vite burg për “fshehje pasurie”. Kërkesa është argumentuar...

Basha: 1/3 e karburanteve hyn kontrabandë, gati kallëzimi në SPAK

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thënë se do të bëjë një kallëzim në SPAK lidhur me hyrjen e karburantëve kontrabandë në Shqipëri. Kreu...

Patronazhistët/ SPAK: Nuk ka lidhje me korrupsionin zgjedhor, punonjësit mund të kenë keqpërdorur të dhënat

Për skandalin e patronazhistëve, Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion ka konstatuar se nuk ka pasur konsumim të veprës penale të korrupsionit aktiv në zgjedhje. SPAK ka...

Latest news

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...

Aksident me vdekje në Lushnje, kamioni përplas të moshuarin

Një aksident me pasojë vdekjen e një të moshuari ka ndodhur këtë pasdite në Lushnjë. Policia njofton se rreth orës 19:30, në aksin rrugor Lushnjë–Rrogozhinë,...

Rama vijon me dasmën: Jemi “dhëndër” në tentativë për në BE

Kryeministri Edi Rama vijon me “dasmën  dështuar” të integrimit në BE. Në përvjetorin e Fondacionit Gjerman “Friedrich Ebert” në Shqipëri, Rama foli për procesin...

28-vjeçari humb kontrollin e makinë, aksidenton këmbësorin në aksin Tapizë-Thumanë

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Tapizë – Thumanë. 28-vjeçari me iniciale A.K ka humbur kontrollin e automjetit dhe për pasojë...

8 nxenës pozitiv me Covid, mbyllet plotësisht klasa e 5-të e shkollës në Gjirokastër

Inspektorati Shteteror Shendetesor ne Gjirokaster ka mbyllur klasën e pestë në shkollen 9-vjecare "Avni Rustemi" në Bashkine e Libohoves. Shkak është bërë infektimi e...
- Advertisement -