- Advertisement -

TAG

SPAK

“1 arkë me peshk, 1 mijë € dhe 1 telefon”, zbardhen përgjimet e SPAK që arrestuan Rovena Vodan

Pas një hetimi të nisur në 2019-tën për një grup trafikantësh të lëndëve narkotike që çuan në pranga prokurorin e Kukësit Edmond Karriqi, në...

Të dënuar për trafik droge, SPAK kërkon konfiskim të pasurive të Gerti dhe Armand Markut

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë, ka perfunduar verifikimet ne lidhje me procedimin pasuror nr.1/2021, në kuadër të zbatimit të...

Gjykata e Posaçme vendos arrest shtëpie për ish-zëvendës ministren e Brendshme

SPAK në operacionet e tij kundër korrupsionit duket se këtë herë synimin e ka pasur tek anëtarët e qeverisë. Në hetimet e bërë nga...

U la në burg, Fatos Tushe apelon vendimin e GJKKO, kërkon masë më të butë sigurie

Ish-kryebashkiaku i Lushnjes, Fatos Tushe i akuzuar nga SPAK për shpërdorim detyre ka apeluar vendimin e Shkallës së parë Anti-Korrupsion, e cila e la...

SPAK dërgon në Gjykatë ish-Kryetarin e bashkisë së Pogradecit dhe 5 punonjës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, më datë 12.7.2021, përcolli pranë Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe...

Dosja e SPAK, si shkoi një uniformë policie 2 800 euro

SPAK arrestoi tre ditë më parë disa zyrtarë të Ministrisë së Brendshme për abuzime në tenderin e blerjes së uniformave të Policisë së Shtetit...

Qeveria i jep SPAK e BKH akses të plotë të kontrollojnë llogaritë bankare për lëvizje të parave të dyshimta

Kur kanë kaluar 6 muaj nga hyrja në fuqi e ligjit për krijimin e regjistrit me llogaritë bankare në Shqipëri, qeveria miratoi në mbledhjen...

Alo! SPAK-u? Te “Trauma” keni një mjek që pranon se merr rryshfet, s’ka nevojë ta përgjoni! Ogerta, po ti e dëgjove?

Tema e ditës ndryshon shpejt në Shqipëri, ku për shkak të zhvillimeve të shpejta opinioni publik nuk arrin dot të njihet plotësisht me skandalet...

Dosja e kryebashkiakut të Lushnjës, GJKKO tërhiqet për vendim, SPAK kërkoi 7 “arreste me burg”

Përfundon seanca për vlerësimin e masës së sigurisë ndaj krye bashkiakut të Lushnjes,Fatos Tushe dhe 10 të arrestuarve të tjerë. Pas një seanca maratonë të...

Përgjimet “fundosin” Fatos Tushen, zbardhet biseda me biznesmenin: Do të të nis diçka, flasim në WhatsApp!

Gazetarja Klodiana Lala siguron dosjen e Prokurorisë së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (SPAK) për ish-kryebashkiakun e Lushnjës, Fatos Tushe, dhe zyrtarët e tjerë...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -