- Advertisement -

TAG

SPAK

Basha: 1/3 e karburanteve hyn kontrabandë, gati kallëzimi në SPAK

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thënë se do të bëjë një kallëzim në SPAK lidhur me hyrjen e karburantëve kontrabandë në Shqipëri. Kreu...

Patronazhistët/ SPAK: Nuk ka lidhje me korrupsionin zgjedhor, punonjësit mund të kenë keqpërdorur të dhënat

Për skandalin e patronazhistëve, Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion ka konstatuar se nuk ka pasur konsumim të veprës penale të korrupsionit aktiv në zgjedhje. SPAK ka...

Aksioni i SPAK në Dibër, kush janë dy zyrtarët që u arrestuan

SPAK ka zhvilluar një aksion në Drejtorinë Arsimore Dibër këtë të martë, për të goditur korrupsionin në këtë institucion. Mësohet se nga ky aksion janë...

SPAK zbarkon në Dibër, bastisen zyrat e Arsimit

Prokuroria e Posaçme ka bastisur zyrat e Arsimit në Dibër. Lajmi konfirmohet nga burime për abcnews.al. Ndërkaq, nuk dihen ende arsyet e kontrolleve që është...

SPAK kërkon që dosja “Tahiri” të kthehet për rigjykim në shkallën e parë

Gjykata e Lartë vendos sot në orën 13:00 për fatin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahir dhe ish-drejtorin e Policisë Vlorë , Jaeld Çela. Të...

GJKKO/ 1 vit e 6 muaj burg për ish-kreun e Kadastrës Berat

Gjykata e Posaçme ka dënuar këtë të hënë me 1 vit e 6 muaj burg ish-kreun e Kadastrës Berat, Ervin Nelaj, i arrestuar në...

Padia për shpifje/ Veliaj nuk paraqitet në Gjykatë, Tabaku: Gjatë fushatës më bëri akuza të pavërteta

Nënkryetarja e PD, Jorida Tabaku ka qenë sot në SPAK në seancën për padinë që ka ngritur ajo për shpifje ndaj kryebashkiakut të Tiranës,...

SPAK mbyll hetimet për tenderin e uniformave, mjaftohet me zyrtarët e dorës së dytë

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka mbyllur hetimet për abuzimin me tendarat e uniformave të Policisë së Shtetit. Pas mbylljes...

Pa praninë e palëve, Apeli i GJKKO-së merr sot vendimin final për Fatmir Mediun

Sot në Gjykatën e Posaçme të Apelit është duke u zhvilluar sshqyrtimi i kërkesës së SPAK për rihapjen e hetimeve ndaj Fatmir Mediut, i...

SPAK “i jep dritën jeshile” Metës: Asnjë nga ermat e ministrave s’është i regjistruar si person nën hetim

SPAK i kthen përgjigje Presidentit Ilir Meta, lidhur me kërkesën e këtij të fundit për verifikimin e ministrave të Qeverisë “Rama 3”. Sipas organit...

Latest news

Përplasen dy automjete në Krujë, 26 vjeçari transportohet në spitalin e Traumës

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në Krujë. Drejtuesi i automjetit E.K., ka përplasur automjetin me drejtues 26-vjeçarin L.K. 26-vjeçari është transportuar në spitalin...

Shpërndante drogë në zona të ndryshme të Tiranës, arrestohet 21-vjeçari. Sekuestrohet kanabis dhe kokainë, ja sa i shiste dozat

Policia e Tiranës ka goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve duke arrestuar një 21-vjeçar që shpërndante lëndë narkotike në...

Vijon situata problematike nga reshjet e dëborës në Skrapar, 4 fshatra pa drita prej më shumë se 2 ditësh

Vijon të jetë problematike situata nga reshjet e dëborës në Skrapar. Reshjet e pandërprera gjatë gjithë natës kanë shkaktuar probleme me lëvizjen e automjeteve...

U arrestua për vrasjen e ish deputetit, babai i Marjan Kolës: Të lirohet, nuk ka prova

Këtë të shtunë kanë reaguar familjarët e Marjan Kolës, i cili është arrestuar si bashkëpuntor në vrasjen e ish-deputetit Pashko Ujkan në Shkodër. Familjarët kërkojnë...

Messi: Ndonjëherë do të doja të kaloja pa u vënë re, me CR7 mbajtëm konkurrencën gjatë

Leo Messi arriti një moment historik të hënën e kaluar që mund të mos e shohim më në historinë e futbollit. Ylli argjentinas mori Topin e Artë...
- Advertisement -