- Advertisement -

TAG

Dibër

Rreshjet e dëborës përfshijnë vendin, pas Dibrës zbardhet edhe Burreli

Qytete të ndryshme të Shqipërisë janë zgjuar ditën e sotme të nën rreshjet e para të dëborës. Dëbora ka përfshirë Tropojën, Kukësin, disa zona...

Rama pranë oxhakut në Dibër, komentuesi i kujton naftëtarët e Ballshit: I kanë fëmijët pa bukë

Kryeministri Edi Rama teksa ndodhet në Dibër ku përuroi hapjen e Rrugës së Arbit, në rrjetet sociale ka postua një foto, të cilën shfaqet...

Raundi i dytë i zgjedhjeve në Dibër, sa është pjesëmarrja e qytetarëve deri në orën 13:00

Sot në Dibër mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve për kryetarin e komunës. Sipas raportimit të mediave në vend, gjithsej 19,211 votues kanë të...

Dibër, fëmija rrëzohet duke luajtur dhe ndërron jetë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Dibër. Një fëmijë ka ndërruar jetë duke luajtur pranë banesës së tij. Në njoftimin për mediat, policia nuk...

Sërish tërmet në Dibër, ja sa ishte magnituda

Qyteti i Dibrës është tronditur sërish ditën e sotme nga një tjetër tërmet. Lëkundjet kanë qenë në magnitudën 3.1 të shkallës rihter dhe epiqendra...

Korrupsion në zgjedhjet e 25 Prillit, SPAK mbyll hetimet për Denis Xholin dhe Abjon Çekun

SPAK ka mbyllur hetimet për dy zyrtarët Denis Xholi dhe Abjon Çeku të cilët gjatë zgjedhjeve të 25 prillit kanë shpërndarë shumë monetare në...

Aksioni i SPAK në Dibër, kush janë dy zyrtarët që u arrestuan

SPAK ka zhvilluar një aksion në Drejtorinë Arsimore Dibër këtë të martë, për të goditur korrupsionin në këtë institucion. Mësohet se nga ky aksion janë...

SPAK zbarkon në Dibër, bastisen zyrat e Arsimit

Prokuroria e Posaçme ka bastisur zyrat e Arsimit në Dibër. Lajmi konfirmohet nga burime për abcnews.al. Ndërkaq, nuk dihen ende arsyet e kontrolleve që është...

Mori rryshfet, arrestohet me urdhër të SPAK drejtori i IKMT-së në Dibër

Në kuadër të masave për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e  korrupsionit, Njësia për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar, në Drejtorinë Hetimore në Departamentin...

Operacion i madh anti-drogë në Peshkopi, 4 të arrestuar, 1 në kërkim

Policia e Dibrës ka arrestuar katër persona duke shpallur një tjetër në kërkim në kuadër të operacionit “Eklipsi”. Raportohet se operacioni anti-drogë u krye pas...

Latest news

U nda nga jeta pas një sëmundje të rëndë, miq e kolegë homazhe për aktoren Edi Luarasi

Aktorja e njohur shqiptare, “Nderi i Kombit” Edi Luarasi është ndarë nga jeta ditën e djeshme në moshën 81-vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë....

Anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, Kim: Vazhdon zbatimi i Reformës në Drejtësi!

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka reaguar pas shortit që u hodh ditën e djeshme në Presidencë për zgjedhjen e anëtarëve të rinj të Këshillit...

Me ndihmën e Katarit, Franca evakuon rreth 330 persona nga Afganistani

Franca ka kryer një fluturim nga Afganistani, duke evakuuar rreth 330 persona nga shteti i kontrolluar nga talebanët, tha Ministria e Jashtme. Autoritetet thanë se...

Përplasen dy automjete në Krujë, 26 vjeçari transportohet në spitalin e Traumës

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në Krujë. Drejtuesi i automjetit E.K., ka përplasur automjetin me drejtues 26-vjeçarin L.K. 26-vjeçari është transportuar në spitalin...

Shpërndante drogë në zona të ndryshme të Tiranës, arrestohet 21-vjeçari. Sekuestrohet kanabis dhe kokainë, ja sa i shiste dozat

Policia e Tiranës ka goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve duke arrestuar një 21-vjeçar që shpërndante lëndë narkotike në...
- Advertisement -