Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Raprezalje në Fier/ Lista me arrestime të protestuesëve të opozitës. A e fusin dot gjithë popullin në burg?

Nga 27.al 0

Nuk e ka duruar dot protestën në Fier kryeministri Edi Rama. Ajo po pasohet me terror dhe arrestime prej Policisë së Shtetit. Kryetari i Partisë Demokratike në Fier, Luan Baçi ka bërë të njohur një listë me 100 emra të hartuar nga Policia.

Në krye të listës së arrestimeve është ai i vetë dhe drejtues të opozitës në Myzeqe.

Luan Baçi deklaron: “Lista tjetër e policisë; nuk kanë punë tjetër, vetëm po ndjekin qytetarët qe ishin në protestë.
O zotërinj, janë shumë, janë me mijëra. Ku do t’i mbani? A ka vend në burgjet tuaja për të gjithë popullin?
Po gaboni rëndë. Ndaloni, para se t’ju ndalojë populli vetë.”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej