- Advertisement -

TAG

burg

Do merrnin peng drejtorin e burgut dhe prokurorin, plani i shqiptarëve dështon

Nëntë të burgosur shqiptar kishin planifikur të arratisen nga burgu i Korfuzit, në Greqi, por planin nuk u arrit pasi policia ka zbuluar planin...

Kaos në burg, Klement Balili shtrohet me urgjencë në spital

Ndërkohë që 120 të dënuar po mbajnë grevë në burgun e Peqinit, Klement Balili është shtruar me urgjencë në spital. I njohur ndryshe si “Eskobari i Ballkanit”...

Vrau me sende të forta shokun e tij, Gjykata lë në burg Mihal Thimjon

Gjykata e Gjirokastrës ka lënë në burg pa afat Mihal Thimjon, i cili 3 ditë më parë vrau me sende të forta mikune tij...

Vrasja e dyfishtë në Laç, Apeli rikthen në burg Kreshnik Tushën

Gjykata e Apelit të Tiranës ka rikthyer në burg Kreshnik Tushën, i akuzuar për vrasjen e dyfishtë në Laç, ku mbetën të vdekur biznesmenët...

Athinë/ Arrestohet lezhjani i dënuar me 35 vite, mori leje por s’u kthye më në burg

43 vjeçari shqiptar Agim Margegaj ka rënë dje në prangat e Policisë greke pasi kishte thyer lejen e përkohshme për të dalë nga burgu. Mediat...

Edi Rama rikthehet ne versionin kërcënuës/ Burg për ata që shkojnë për vizitë te mami në grup! (film)

Edi Rama ka paralajmëruar masa të ashpra për qytetarët që bëjnë grumbullime, qoftë politike, por jo vetëm, ndërsa tha se do të ndalohen kategorikisht,...

Ngjarje tragjike në Krujë/ I burgosuri var veten me çarçaf

Në burgun "Xaharie" të Krujës një i dënuar ka varur veten me çarçaf. Nuk dihet ende identiteti i të dënuarit apo arsyeja që e ka...

Itali/ Shqiptari plagos punëdhënësin Italian, refuzoi t’a merrte në punë

Adriatik Shehu, 44-vjeç, me origjinë shqiptare në Fiuggi akuzohet për vrasje në tentativë që qëlloi sot pasditen e sotme ish-punëdhënësin e tij duke e...

Kur gjen Gurunë e duhur dhe fiton qetësinë shpirtërore

Edi Rama e ka shpallur në një studio televizive, se ka gjetur gurunë që e udhëheq në rrugën e Nirvanës. Ai tha: "Vangjush Dako është...

Vuante dënimin në Peqin/ Gjendet i vdekur vrasësi me pagesë Andon Mëhillaj

Mëhillaj ishte i dënuar me burg përjetë, ndërsa qe anëtar i bandës së Julian Sinanajt. Andon Mëhillaj është dënuar si vrasës me pagesë.

Latest news

Shënohet viktima e parë shqiptare nga tërmeti në Izmir

Shënohet viktima e parë me origjinë shqiptare nga tërmeti tragjik në Izmir. Ambasadori shqiptar në Turqi, Kastriot Robo deklaroi se viktima është një grua...

U plagos nga tërmeti, 14-vjeçari shqiptar në Greqi: Gjithçka do të kalojë

Mes të plagosurve në Greqi nga tërmeti me epiqendër në Samos është edhe një 14 vjeçar shqiptar. Ai është Enriko Mane, ndërsa pas plagëve që...

241 raste të reja me koronavirus, humbin jetën 7 pacientë

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera në total. 7 pacientë të cilët...

Spahia: Komiteti i ekspertëve nuk i dha kurrë përgjigje shqetësimeve të qytetarëve

Ish-deputeti demokrat Bardh Spahia  i përgjigjet Komitetit të Ekspertëve, duke thënë se ai komitet kurrë nuk i dha përgjigje shqetësimeve të qytetarëve dhe as...

E dhunuan dhe morën peng 41-vjeçarin, arrestohen 3 autorët në Himarë

Policia ka arrestuar tre persona në Himarë pasi akuzohen për dhunimin dhe pengmarrjen e një 41-vjeçari tre ditë më parë. Të arrestuarit janë N. M. 26...
- Advertisement -