- Advertisement -

TAG

populli

Si mund të ketë njerëz që votojnë akoma Edi Ramën?!

Nga Ylli Manjani Nëse ka ende shqiptarë që besojnë dhe votojnë Edi Ramën, atëherë s'ka më asnjë kuptim fjala. Veprimi anti-Ramë jo e jo. Një njeri...

Maliqi: Parlamenti mblidhet për interesat e shumicës, jo të popullit

Deputeti Lefter Maliqi deklaroi se maxhoranca e ka mendjen të vjedhë, edhe në kohë pandemie. Duke folur në parlament, Maliqi theksoi se parlamenti i Shqipërisë...

Rama: Gjobat nuk janë për të mbushur buxhetin, por për të dhënë një mesazh (film)

Kryeministri Edi Rama deklaroi se gjobat nuk janë për të mbushur buxhetin por për të dhënë një mesazh. Sa iu përket masave, Rama tha në një...

Zëdhënësi i Metës i përgjgjet Ulsi Manjës: Parlamentin do e shpërndajë populli

Presidenca i është përgjigjur deklaratave të bëra sot nga Korça nga kreu i komisionit të ligjeve, Ulsi Manja. Përmes një postimi në facebook, zëdhënësi Tedi...

Piramidat e Siçilisë, trashëgimi e popullit të detërave – pellazgëve

shkruan Fahri Xharra Siçilia, ishulli më i madh i Mesdheut (26 000 kilometra katrorë), ishte udhëkryqi i madh i shumë qytetërimeve që dëshmon për praninë...

Sikur të ishte vetëm sistemi zgjedhor

Nga Klodian Tomorri Sikur të ishte vetëm sistemi zgjedhor Në vitin 1996, deputetët u zgjodhën nga populli me maxhoritar të pastër. Por Shqipëria përfundoi në luftë...

Albin Kurti: Erdhi dita! Populli vendosi, ndryshimit do t’i prijë Lëvizja Vetëvendosje!

Pas publikimit të rezultateve të zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, vjen dhe reagimi i parë i Albin Kurtit. Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje falenderon të gjithë...

Sot kam menduar të iki nga Shqipëria!

Nga Osman Stafa Zakonisht jemi mësuar që për çdo skandal që përfshihen persona të caktuar politikë, ne fillojmë gallatat, me statuse, ironizojmë. (Në këtë grup përfshihem...

Raprezalje në Fier/ Lista me arrestime të protestuesëve të opozitës. A e fusin dot gjithë popullin në burg?

Nuk e ka duruar dot protestën në Fier kryeministri Edi Rama. Ajo po pasohet me terror dhe arrestime prej Policisë së Shtetit. Kryetari i...

Lulzim Basha për RAI: Aksion ekstrem në kushte ekstreme, ndaj mos na kërkoni një gjë që nuk e pranon populli kurrë (film)

Gjatë një interviste për televizionin italian, RAI kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thënë se nëse kudo në Perëndim një qeveri do të kapej...

Latest news

159 viktima nga aksidentet në 2020, Urgjenca: Stop luftës së heshtur, 13 këshilla për shoferët

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore deklaron se gjatë vitit që u mbyll edhe pse kishte një kufizim të lëvizjes për shkak të pandemisë, u...

U kishte premtuar kalimin në BE, kapet korçari duke transportonte sirianët me kamionçinë

Një 35-vjeçar është arrestuar në Devoll, pasi u kap duke transportuar 13 emigrantë të paligjshëm nga Siria. I arrestuari është M. L. 35 vjeç,...

Po rriheshin me njëri-tjetrin, policia arreston babë e bir në Vlorë

Policia ka vënë në pranga dy persona, babë e bir, pasi u konfliktuan me njëri tjetrin. Sipas informacionit nga policia, ngjarja ka ndodhur në Selenicë...

Pastërtia e figurës dhe profesionalizmi, KPK rihap hetimin për gjyqtaren Marinela Osmani

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi të premten se ka vendosur të hapë hetimin për pastërtinë e figurës dhe profesionalizmin për gjyqtaren e Gjykatës...

30 vjetori i themelimit të Shoqatës “Çamëria”, Selami Kolonja: Edhe unë jam Çam!

Këngëtari i njohur nga Struga, Selami Kolonja ka dërguar një mesazh urimi në kuadër të 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike "Çamëria". Kolonja shprehet...
- Advertisement -