Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama nxjerr kunj me integrimin/ Wadephul: Shembja e Teatrit rrezikon negociatat

Nga 27.al 0

Një nga 3 njerëzit më të rëndësishëm të CDU-së së kancelares gjermane, Johann Wadephul ka bërë sot një deklaratë të fortë, që paralajmërim se çështja e Teatrit Kombëtar mund të jetë një kusht i ri për nisjen e negociatave.

“Si një mbështetës i perspektivës së Shqipërisë në Bashkimin Europian, shkatërrimi i Teatrit Kombëtar me nxitim dhe dhunë më zhgënjeu dhe më trishtoi”-, shprehet Wadeful, një mbrojtës i madh i të ardhmes Europiane të Shqipërisë.

“A kishin të drejtë të gjithë kundërshtarët e mi në disa parlamente te vendeve anëtare, kur refuzuan të thonë “po” për hapjen e negociatave?”-, pyet politikani i lartë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej