- Advertisement -

TAG

integrimi

Rama vijon me dasmën: Jemi “dhëndër” në tentativë për në BE

Kryeministri Edi Rama vijon me “dasmën  dështuar” të integrimit në BE. Në përvjetorin e Fondacionit Gjerman “Friedrich Ebert” në Shqipëri, Rama foli për procesin...

Basha takon ministrat e BE: Integrimi, interesi më i madh për vendin dhe të ardhmen

Kryetari i PD, Lulzim Basha, u takua ditën e sotme me ministrat e jashtëm të Austrisë, Çekisë dhe Sllovenisë, vend i cili merr dhe...

Shfryhet propaganda rilindase/ Komisioneri Oliver Varhelyi e pranon: Kodi Zgjedhor mund të sjellë ndarjen e Shqipërisë nga Maqedonia

Gjatë konferencës së sotme për shtyp për raportin e zgjerimit, komisioneri Oliver Varhelyi ka thënë se uron që zhvillimet e djeshme politike në Shqipëri...

Vjen reagimi i parë ndërkombëtar kundër Ramës: Votimi i Kodit bllokon integrimin!

Ka ardhur edhe reagimi i parë ndërkombëtar kundër Edi Ramës, pas miratimit të njënanshëm të Kodit Zgjedhor. Përfaqësuesi për Politikën e Jashtme të PPE në...

Rama nxjerr kunj me integrimin/ Wadephul: Shembja e Teatrit rrezikon negociatat

Një nga 3 njerëzit më të rëndësishëm të CDU-së së kancelares gjermane, Johann Wadephul ka bërë sot një deklaratë të fortë, që paralajmërim se...

Foreign Policy: Shqipëria në prag të megalomanisë së Edi Ramës

Ndërsa qeveria shqiptare po dridhet, prej afrimit të datës për çështjen e integrimit në BE, Qeveria e Edi Ramës dhe anëtarët e parlamnetit po...

Integrimi, qeveria raport në Kuvend: Pakti i 18 majit, frymë pozitive

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme ka publikuar ditën e sotme raportin për vitin 2017 mbi ecurinë e procesit të integrimit të Shqipërisë...

Negociatat me BE, Gjosha: Për fat të keq Shqipëria e ka humbur trenin për vitin 2025

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka komentuar procesin e integrimit të vendit në BE. Në një intervistë për “Top Show”, Gjosha thotë se Shqipëria...

Viti i integrimit dhe muaji i “peshqve të mëdhenj”

Nga Alfred Peza Mund të gjenden e të renditen shumë prioritete për këdo, e jo më edhe për një shtet si Shqipëria, përgjatë një viti...

Asgjë nuk është e mundur pa njerëz, asgjë nuk zgjat pa institucione

Nga Majlinda Bregu Kur Jean Monnet tha: “Asgjë nuk është e mundur pa njerëz, asgjë nuk zgjat pa institucione”, nuk kishte si t’i merrte me...

Latest news

Agron Duka: Policia dhe tatimet e Veliajt sulmojnë bizneset e Armand Dukës

Deputeti Agron Duka, në një prononcim për mediat, është shprehur se policia dhe hetimi tatimor kanë zbarkuar ditën e sotme në bizneset e Armand...

Vrasja e Xhuliana Topallit, babai: Unë askënd s’kam për të falur, drejtësia le të veprojë

Babai i 40- vjeçares Xhuljana Topalli që u vra para syve të tij nga ish- bashkëshorti Niko Hila ka deklaruar se nuk ka për...

Vendimet e KLP, zgjatet me 3 muaj mandati i 6 prokurorëve (EMRAT)

Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi sot, më 24.01.2022, mbledhjen plenare të radhës në praninë e 10 (dhjetë) anëtarëve, në mungesë për arsye shëndetësore,...

Të shtëna me armë brenda një universiteti, një viktimë dhe 3 të plagosur, autori vret veten

Një sulm me armë është raportuar në një Universitet në Gjermani. Raportohet se një student është vrarë dhe tre të tjerë kanë mbetur të...

Dështon Veliaj, zgjidhet kryetari i ri i Shoqatës Tirana

Kryetari i ri i Shoqatës së Futbollit Tirana është zgjedhur, Krenar Alimehmeti, në zgjedhjet që u mbajtën pasditen e sotme në ambientet e FSHF. Alimehmeti...
- Advertisement -