- Advertisement -

TAG

Johann Wadephul

Rama reagon ndaj zv.kryetarit të CDU: Mik i Bashës dhe i imi, bëri deklarim zhgënjyes

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur ashpër Zv.kryetarit të Grupit të CDU-CSU në Bundestagun gjerman, Johann Wadephul, i cili kërkoi që të mos preket...

Prishja e marrëveshjes së 5 qershorit, të pathënat e deklaratave të gjermanëve për negociatat (Film)

Nënkryetari i grupit parlamentar CDU/CSU në Bundestag Johann Wadephul ka reaguar ashpër lidhur me ndryshimet Kushtetuese. Ai tha se hapja e listave dhe heqja e...

Gjermanët e thonë copë: Marrëveshja për reformën zgjedhore të aprovohet pa asnjë ndryshim

Nënkryetari i grupit parlamentar CDU/CSU në Bundestagun Gjerman, Johann David Wadephul nuk ka lënë vend për asnjë keqkuptim, por ka kërkuar që marrëveshja e...

Rama nxjerr kunj me integrimin/ Wadephul: Shembja e Teatrit rrezikon negociatat

Një nga 3 njerëzit më të rëndësishëm të CDU-së së kancelares gjermane, Johann Wadephul ka bërë sot një deklaratë të fortë, që paralajmërim se...

Wadephul: Pa u ndëshkuar vjedhësit e votave, nuk ka hapje negociatash!

"Nëse Shqipëria nuk ka progres të vërtetë në zbatimin e ligjit kundër blerjes së votave shumë shpejt, grupi i tij parlamentar nuk do të jetë në...

Deputeti gjerman: Qeveria shqiptare na e propozoi vetë që të merrte refugjatët në Shqipëri

Në një intervistë të dhënë për Deutsche Welle në Johann Wadephul, deputet i CDU-së ka thënë: “…mendoj se qeveria shqiptare ofertën e ka serioze...

Latest news

“Basha po bën fushatë moderne”, Gjekmarkaj: Rama i frikësuar nga humbja

Analisti Agron Gjekmarkaj ka komentuar fushatën zgjedhore në Shqipëri, mesazhin e Merkel për negociatat si dhe opinionin paraprak të Komisionit të Venecias për ndryshimet...

Shifra rekord/ 30 viktima dhe mbi 1 mijë të infektuar në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut vijon të jetë një zonë e kuqe sa i përket situatës së Covid-19. Në 24 orët e fundit, Institucioni Shëndetësor në shtetin...

Tiranës i mohohet penallti, derbi me Partizanin mbyllet pa fitues

Supersfida e javës së 6-të e Kategorisë Superiore, derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit nuk ka prodhuar fitues. Pavarësisht se të dy skuadrat kishin...

Nis vaksinimi anti-Covid në Rusi, mësuesit dhe mjekët marrin dozat e para

Rusia është shteti i parë në botë që ka nisur vaksinimin e popullsisë me vaksinat kundër koronavirusit. Fillimisht me vaksinën “Sputnik V” janë vaksinuar mjekët...

Italia nuk gjen qetësi/ Shifra të frikshme viktimash dhe të infektuarish për 24-orë

Situata e pandemisë në Itali vijon të përkeqësohet ku shifrat ditore po kapin nivele të frikshme. Vetëm gjatë 24-orëve të fundit në vendin fqinj...
- Advertisement -