Rama me fjalim të shkruar: Opozita ka bërë aleancë me virusin kundër meje

Duhet të lëçisni

Dallime midis Gjermanisë dhe Francës në botën pas Trumpit?

Nga Auron Dodi Presidenti francez Macron ka kritikuar në mënyrë të pazakontë ashpër Ministren gjermane të Mbrojtjes. Gjermania e Franca janë përplasur publikisht se a...

Shqipëri e dyta në botë, në shtator shtohen kërkesat për azil në vendet e BE-së

Kërkesat për azil nga Shqipëria në një nga vendet e Bashkimit Europian e të tjera europiane u rritën ndjeshëm në shtator, duke arritur në...

Joe Biden i shkruan letër shqiptarëve: Zoti ju bekoftë!

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, i ka shkruar një letër shoqatës “Miqtë e Amerikës” me rastin e “Ditës...

Shpërthim i kontrolluar në Durrës, shembet me eksploziv pallati 9-katësh (film)

IKMT ka shembur me shpërthim të kontrolluar pallatin 9-katësh në Durrës. Pallati është shembur brenda disa sekondave prej eksplozivit të vendosur në strukturat e tij...

Kryeministri Rama ka dalë këtë mbrëmje në një monolog virtual, ashtu siç tha vetë, në një dalje të padëshiruar, i provokuar nga opozita.

Si çdo fillim monologu Rama fillimisht është marrë me viktimizimin e tij, për ata që e shajnë dhe ofendojnë, ku arrogancën e ka cilësuar pasion të tij, kurse sharjet i ndezin gjakun.

Rama ka akuzuar opozitën për imazhet e dala nga morgu, duke i quajtur ato inskenime fotografike, por pa dhënë asnjë shpjegim për përmbajtjen e fortë të imazheve dhe të keqmenaxhimit që i ka bërë situatës së pandemisë në spitale.

Rama në një fjalim të shkruar, tha ndër të tjera se ‘Opozita ka bërë aleancë me virusin kundër meje’.

‘Një pakicë e zhurshme njerëzish, shan, ndaj atyre që janë në vijën e pare të luftës.

Nuk mund të bëjmë politikë më numrin e të vdekurve.

Nuk është demokratike të bësh politikë me lajme të rreme.

Si mund të cënohet deri në këtë pikë integriteti i mjekëve?

Nuk ka asnjë mundësi teorike të fshihet numri i pacientëve të vdekur në spiitale.

As parti që të bëjë diagnozën e pacientëve.

Por që të thirret prokuroria të hetojë për të vdekurit në spital në kulmin e pandemisë kur mjekët duhet të kenë mirënjohje, kjo e tejkalon nivelin e politikës së këtij lloji.’

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Dallime midis Gjermanisë dhe Francës në botën pas Trumpit?

Nga Auron Dodi Presidenti francez Macron ka kritikuar në mënyrë të pazakontë ashpër Ministren gjermane të Mbrojtjes. Gjermania e Franca janë përplasur publikisht se a...

Shqipëri e dyta në botë, në shtator shtohen kërkesat për azil në vendet e BE-së

Kërkesat për azil nga Shqipëria në një nga vendet e Bashkimit Europian e të tjera europiane u rritën ndjeshëm në shtator, duke arritur në...

Joe Biden i shkruan letër shqiptarëve: Zoti ju bekoftë!

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, i ka shkruar një letër shoqatës “Miqtë e Amerikës” me rastin e “Ditës...

Shpërthim i kontrolluar në Durrës, shembet me eksploziv pallati 9-katësh (film)

IKMT ka shembur me shpërthim të kontrolluar pallatin 9-katësh në Durrës. Pallati është shembur brenda disa sekondave prej eksplozivit të vendosur në strukturat e tij...

Artan Hoxha: Sfida me Covid e vështirë, paniku problemi më i madh i sëmundjes

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka treguar sfidën e tij me Covid 19. Hoxha ka treguar në studion e ABC se është e vështirë ta...