- Advertisement -

TAG

virusi

Maska me detyrim/ Epidemiologu Ylli: Në fillim u ruajt stoku për ata që kishin më shumë nevojë

Bërja e detyrueshme e mbajtjes së maskave edhe në ambientet e jashtme, është një vendim i duhur, për të shpëtuar jetë, kështu është shprehur...

Boris Johnson: Nuk do ta lëmë virusin të bëjë punën e vet, tre nivele sigurie nga e mërkura

Kryeministri i Britanisë Boris Johson ka prezantuar sot masat e reja kundër përhapjes së pandemisë, disa ditë pasi vendi i tij po përballet me...

Shkencëtarët firmosin peticionin: Le të shpërndahet virusi tek të rinjtë dhe të fitohet imuniteti i tufës

Më shumë se 6 mijë e 500 shkencëtarë dhe mjekë  në Mbretërinë e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë nënshkruar peticionin kundër...

Çmimi Nobel në Mjekësi për 2020, fituesit mjekët që zbuluan virusin e Hepatitit C

Çmimi Nobel i këtij viti iu dha tre shkencëtarëve, të cilët kanë dhënë një kontribut vendimtar në luftën kundër hepatitit të transmetuar nga gjaku,...

Situata shetësuese në Greqi, rritet numri i viktimave dhe i të infektuarve nga Covid

Situata vijon të jetë e rënduar në Greqi nga pandemia e koronavirusit. Gjatë ditës së fundit e kanë humbur jetën 5 persona nga Covid-19. Autoritetet greke...

“Do mendojmë më të keqen!”, Rakacolli: Nëse do rëndohet situata në vjeshtë dhe në dimër…

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka folur në lidhje me situatën e Covid në vend duke theksuar se situata e infektimeve këtë javë ka...

OBSH paralajmëron: Një valë e dytë që pritet të zgjasë dy vjet

Drejtori i përgjithshëm i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, e krahasoi virusin Sars-Cov2 me pandeminë e gripit spanjoll të vitit 1918">1918, e cila përfundoi pas...

Koronavirusi në Shqipëri/ Vdesin 2 pacientë, shënohet shifra më e lartë e infektimeve që nga fillimi i pandemisë

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë kanë ndërruar jetë 2 pacientë me Covid. Fatkeqësisht në dy spitalet COVID, nuk e kanë fituar dot...

Më zi se kaq nuk bëhet/ Humbin jetën 5 vetë, 154 të infektuar në 24 orët e fundit

Deklarata e Ministrisë së Shëndetësisë: Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 64 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 3616, që nga...

Mjeku i njohur zbulon të dhënat më të fundit mbi ndryshimet e COVID-19: Ka rënë numri i vdekjeve, ja pse…

Mjeku u njohur Ilir Alimehmeti ka dhanë disa lajmë të mirë mbi COVID-19, ku bën me dije se virusi ka pësuar ndryshime. Ai thotë se...

Latest news

Shpëtim Idrizi sqaron hedhjen e shishes ndaj eskortës së ministrit grek: Policia u soll në mënyrë agresive me ne (film)

Lideri i PDIU Shpëtim Idrizi, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” ka sqaruar incidentin e ndodhur sot, ku ai hodhi një...

Idrizi: Rama fliste ndryshe për Çështjen Çame, sot e ka hequr nga fjalori

Kryefjala e ditës së sotme e zhvillimeve të ditës ishte protesta e organizuar nga PDIU dhe shoqata Çamëria kundër vizitës së Ministrit të Jashtëm...

Italia regjistron 89 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, rreth 11 mijë raste të reja

Italia shënon sërish rritje të rasteve të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë infektuar 10.874 persona nga 144.737 tamponë të kryer. Në...

Tradhëtari/ Nuk tha një gjysëm fjale për Çamërinë dhe detin e shqiptarëve ia fali Greqisë

Gjatë konferencës me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias, Edi Rama nuk ka guxuar as ta përmendë Çështjen Çame. Nuk ka thënë një gjysëm...

Diktatura/ Policia dhunon protestuesit e PDIU-së dhe Çamërisë (galeria e fotove dëshmi)

Patriotët e PDIU-së, Shoqatës “Çamëria” dhe Vetëvendosjes janë dhunuar shtazërisht nga policia e Rilindjes. Ata nuk janë lejuar të ushtrojnë të drejtën e protestës paqësore,...
- Advertisement -