Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama, Kurti, Thaçi dhe Vuçiç ulur në një tryezë të rrumbullakët

Nga Ejona 0

Në Konferencën e Sigurisë së Mynihut lidhur me çështjet e sigurisë në Ballkan, sapo ka përfunduar diskutimi për Ballkanin Perëndimor në një tryezë të rrumbullakët.
Siç shihet në foto, kryeministri Edi Rama është ulur përballë presidentit serb, Aleksander Vuçiç, i cili shfaqet i qeshur, ndërsa pranë tij është presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.
Disi më i veçuar nga treshja e mësipërme duket kryeministri i ri i Kosovës Albin Kurti, i cili në një deklaratë të tijën të mëparshme nga Konferenca do të shprehej: “Mafia është sektori i vetëm i integruar plotësisht në Ballkanin Perëndimor. Ajo çfarë na duhet përreth Ballkanit është që prokurorët të jenë njerëzit më të famshëm, e jo ne, kryeministrat ose ministrat e jashtëm”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej