Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama i çon propozimin Metës: Emëro ministrin e ri për Rindërtimin

Nga Klodiana 0

Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar Presidentit Ilir Meta të emërojë një ministër të ri në kabinetin qeveritar, i cili do të merret me procesin e rindërtimit pas dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Propozimi i është dërguar Presidentit Meta nga kryeministri i cili e ka postuar dokumentin në Twitter. Emri që propozon Rama për këtë ministri është ai i Arben Ahmetajt.

Postimi i Ramës

Programi i Rindërtimit dikton hapjen e një vendi të posaçëm edhe në tryezën e Këshillit të Ministrave, ku një ministër i ngarkuar ekskluzivisht me koordinimin e të gjitha institucioneve vendase e ndërkombëtare që lidhen me këtë program,të ndjekë orë e minutë zbatimin e Programit🛠

fax

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej