Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama flet në Parlament: Po më faturohen mua “zgjedhjet pa kundërshtarë” (Live)

Nga Klodiana 0

Kryeministri Edi Rama flet në Parlament, pas vendimit për anulimin e zgjedhjeve nga Presidenti Ilir Meta.

“Është koha për fushatë dhe për zgjedhjet e 30 qershorit. Po më faturohen mua “zgjedhjet pa kundërshtarë”, tha Rama në seancën plenare.

“Ky Kuvend sot duhet të kalonte një rezolutë konsensuale për çeljen ose jo të negociatave për BE, ky Kuvend sot duhet të ishte Kuvendi i bashkimit dhe unitetit për të tërhequr vëmendjen e gjithë shteteve anëtare të BE. Ky Kuvend duhet t’ju drejtohej gjithë atyre shteteve për të kërkuar njohjen e meritës së Shqipërisë dhe miratimin e rekomandimit pa kushte, nga Kie, por ky Kuvend është i detyruar të merret me një akt brutal, transgresiv. Pyes veten çfarë kërkon më shumë Ilir Meta? Kujt i ka bërë më shumë ndere Shqipëria, pasi atë pa mbushur ende 50 vjeç e ka bërë si askënd tjetër edhe kryeministër edhe Kryetar Kuvendi edhe kryeministër. Kujt i janë falur përçarjet, hiletë, skandalet? I është dhënë mundësia që të rilindë i burrëruar, i kthjelluar”, deklaroi Rama.

 

ERTV Live😊: REZOLUTË MBI SHFUQIZIMIN E DEKRETIT PËR ZGJEDHJET E 30 QERSHORIT NGA PRESIDENTI I REPUBLIKËS

Publiée par Edi Rama sur Jeudi 13 juin 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej