Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama: U desh Ilir Meta President, që të kujtojmë për mirë Nishanin

Nga Klodiana 0

Gjatë fjalës së tij nga foltorja e Kuvendit, ku po diskutohet mocioni me debat për vendimin e presidentit Meta, për anulimin e zgjedhjeve lokale të 30 qershorit, kryeministri Edi Rama tha se u desh të bëhej president Ilir Meta që të kujtojmë sot për mirë Bujar Nishani.

“Dy vjet më parë paraardhësi i Metës na e kërkoi me shkrim e firma në një shkresë dakordësinë për shtyrjen me një javë brenda afatit kushtetues, e cila u krye vetëm pasi shkoi letra te presidenti. Sepse e vërteta duhet thënë edhe kur s’na vjen përmbarë. Nishani nuk e interpretonte kushtetutën sipas dëshirave të partisë, megjithë deklaratat skandaloze, asnjëherë s’ia vuri firmën e tij në dispozicion të axhendës politike. U desh të bëhej president Ilir Meta që të kujtojmë sot për mirë Bujar Nishani, që jo vetëm fjalët ti marrë era po edhe firmat të ikin sipas erës.”, u shpreh Rama.

ERTV Live😊: FJALA PARA KUVENDIT MBI AKTIN E PAPERGJEGJSHEM DHE TE PATOLERUESHEM TE ILIR METES – Nuk ka asgjë që na tund nga 30 qershori! Zhillimi i zgjedhjeve në këto kushte është e keqja më e vogël në këto kushte. Shtyrja e tyre do të ishte një e keqe e madhe me efekt të zgjatur mbi Shqipërinë. Jemi të dënuar ta marrim sot këtë kosto të detyruar, për të mos lejuar që Shqipëria të marrë nesër një kosto të pallogaritshme. Aventurat mendore të politikanëve, nuk mund të kthehen kurrësesi në vendime politike dhe t’i imponohen një populli të tërë.

Publiée par Edi Rama sur Jeudi 13 juin 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej