- Advertisement -

TAG

foltorja e Kuvendit

Manastirliu: Sot vijnë 8 190 doza vaksinash nga kontrata me Pfizer

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka deklaruar nga foltorja e Kuvendit se ditën e sotme do të vijnë në Shqipëri 8190 doza të tjera...

Rama: Im atë ka qenë komunist në anën e duhur të historisë, nuk kam asnjë problem…

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në foltoren e Kuvendit, u shpreh se PS është në anën e duhur të historisë, ndërsa theksoi...

Manastirliu: Po përgatitemi për një rritje të infeksioneve të Covid-19 në dimër e vjeshtë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu u shpreh se këto masa merren jo për të ndëshkuar por për të përmbajtur përhapjen e virusit. Duke folur nga...

Ylli Rakipi në gjyq me Edi Ramën, gazetari: Kryeministri të vijë të përballet, ka intimiduar gjyqtarët

Gazetari Ylli Rakipi ka dalë në një prononcim për mediat, jashtë ambienteve të gjykatës ku po zhvillohet gjyqi i tij me kryeministrin Edi Rama,...

Rama acarohet me gazetarët: Gra dhe vajza që hidhen si prostituta, Mark Marku duhet markuar me pullë të kuqe

Kryeministri Edi Rama acarohet me gazetarët nga foltorja e Kuvendit, duke i cilësuar gratë dhe vajzat si prostituta që hidhen në tezgat e tyre dhe shërbëtorët...

Spiropali kërcënon Ylli Rakipin: Me këto që thua ti pleh, i bie që unë dhe burri im të të rrahim në rrugë!

Gjatë seancës së sotme ku u diskutua për paketën Antishpifje, të hartuar nga qeveria, Elisa Spiropali kërcënoi gazetarin Ylli Rakipi, duke përdorur fakte të...

Rama zbulon shifrën: Sa para mblodhëm për dëmet nga tërmeti

Kryeminstri Edi Rama ka bërë të ditur fondin fillesat që do të akordohet nga buxheti i shtetit për të përballuar situatën. Nga foltorja e Kuvendit Rama...

Rifillon mësimi në zonat e prekura nga tërmeti, Shahini: Shkolla provizore për fëmijët që jetojnë në hotele

Ministrja e Arsimit Besa Shahini deklaroi se të gjithë nxënësit që janë transferuar bashkë me familjet e tyre nëpër hotele do të vijojnë procesin...

Rama: U desh Ilir Meta President, që të kujtojmë për mirë Nishanin

Gjatë fjalës së tij nga foltorja e Kuvendit, ku po diskutohet mocioni me debat për vendimin e presidentit Meta, për anulimin e zgjedhjeve lokale...

Sërish tensione në Kuvend, opozita bllokon foltoren

Pak minuta pasi kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi kërkoi ndërprerjen e seancës në kuvend, opozita në këto momente ka bllokuar sërish foltoren. Për pasojë kryeparlamentari...

Latest news

Policia shton kontrollet në lokale për festat e 7-8 Marsit, 792 qytetarë të gjobitur

Kontrolle të shtuara për monitorimin e zbatimit të masave kufizuese anticovid, në kuadër të ditëve festive 7 dhe 8 Mars, me qëllim parandalimin e...

I riu nga Roskoveci vret babain duke e goditur me shkop në kokë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të premteje në Fier ku një 52 vjeçar ka humbur jetën pas një goditje në...

Basha nderon epopenë e UÇK: Jasharët i treguan botës se atdhedashuria është e pamposhtshme

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nderuar epopenë e Ushtrisë Çlirtimtare të Kosovës. Në një shënim në Facebook, Basha shkruan se familja Jashari i...

Rama e konfirmon: Aeroporti i Vlorës do ndërtohet nga kompania e Behgjet Pacollit

Kryeministri Edi Rama deklaroi se kompania fituese që do të ndërtojë aeroportin e Vlorës është kompania e Behgjet Pacollit. Rama u shpreh se me shpalljen...

Celibashi kërkesë ministrisë së Brendshme: Të shtyhet afati për ID që skandojnë më 25 prill

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi i ka kërkuar ministrisë së Brendshme, shtyrjen e afatit të vlefshmërisë së dokumenteve të identifikimit biometrik. “Me qëllim ushtrimin e...
- Advertisement -