Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Qeveria Haradinaj, pesë vota larg rrëzimit

Nga Klodiana 0

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), dakordohen për rrëzimin e qeverisë Haradinaj, në mocion mungojnë rreth pesë nënshkrime.

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës e ai i Lëvizjes Vetëvendosje janë takuar sërish të mërkurën. Bashkëpunimi i tyre, mund të jetë lajm jo i mirë për koalicionin qeverisës.

Isa Mustafa është takuar të mërkurën me Albin Kurtin ku kanë bërë me dije se janë afër finalizimit të mocionit për rrëzimin e qeverisë.

Deputetja e Vetëvendosjes, Arbërie Nagavci, tregon se nuk i kanë të gjitha nënshkrimet që i duhen për këtë mocion, megjithatë ajo thotë se do të angazhohen në këtë drejtim.

/www.gazetaexpress.com/

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej