Qëlloi me thikë dhe bëri për spital një 55-vjeçar, arrestohet i moshuari në Dropull

Duhet të lëçisni

Temperaturat e ulëta: Akset ku duhet të lëvizni me zinxhirë

Vendi është përfshirë nga temperatura të ulëta që kanë sjellë reshje borë si edhe ngrica. ARRSH rekomandon përdorimin e kalimit me zinxhirë në akset...

Biberaj dënon gjuhën e Ramës ndaj Francës: Nuk e kam parë ndonjëherë në jetën time aq rëndë (Film)

Aleksandër Biberaj, anëtar i Këshillit Kombëtar të PD ka dënuar gjuhën e ashpër të kryeministrit Edi Rama për Francën lidhur me çështjen e vaksinimit. I...

Arrestohet kryetari i Komunës së Ulqinit

Arrestohet kryetari i Komunës së Ulqinit, Ljoro Nrekiq. Mësohet se në pranga kanë rënë edhe katër punonjës të tjerë të administratës. Bëhet me dije se...

Kërcënohet avokati i Emiljano Shullazit, zbulohet sms-ja

Kërcënohet avokati i Emiljano Shullazit, Vladimir Meçe. Raportohet se avokati i Shullazit është kërcënuar me sms. Rasti është denoncuar nga vetë ai në policinë e...

Policia e Gjirokastrës ka arrestuar në flagrancë një 63-vjeçar, i cili për motive të dobëta ka qëlluar me thikë dhe ka plagosur një shtetas 55-vjeçar.

Ky i fundit ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën. Ngjarja sipas policisë ka ndodhur mesditën e sotme në ambientet e një biznesi privat në Dropull.

Njoftimi i policisë, Gjirokastër

Plagosi me mjet të mprehtë një shtetas, vihet në pranga 63-vjeçari.

Shërbimet e Postës së Policisë Dropull kanë arrestuar në flagrancë shtetasin Sh. D., 63 vjeç, banues në Gjirokastër.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi, mesditën e sotme, në ambientet e një biznesi privat, bashkia Dropull, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, ka goditur me mjet të mprehtë shtetasin S. K., 55 vjeç, banues në Gjirokastër.

Strukturat e DVP Gjirokastër dhe shërbimet e Komisariatit të Policisë Gjirokastër, në bashkëpunim me shërbimet e Postës së Policisë Dropull, kanë shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes dhe kanë vënë në pranga autorin e ngjarjes, shtetasin Sh. D., si dhe kanë sekuestruar në cilësinë e provës materiale mjetin e mprehtë (thikë).

Shtetasi S. K. ndodhet në spitalin rajonal Gjirokastër, jashtë rrezikut për jetën.

Materialet në ngarkim të shtetasit Sh. D. i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Temperaturat e ulëta: Akset ku duhet të lëvizni me zinxhirë

Vendi është përfshirë nga temperatura të ulëta që kanë sjellë reshje borë si edhe ngrica. ARRSH rekomandon përdorimin e kalimit me zinxhirë në akset...

Biberaj dënon gjuhën e Ramës ndaj Francës: Nuk e kam parë ndonjëherë në jetën time aq rëndë (Film)

Aleksandër Biberaj, anëtar i Këshillit Kombëtar të PD ka dënuar gjuhën e ashpër të kryeministrit Edi Rama për Francën lidhur me çështjen e vaksinimit. I...

Arrestohet kryetari i Komunës së Ulqinit

Arrestohet kryetari i Komunës së Ulqinit, Ljoro Nrekiq. Mësohet se në pranga kanë rënë edhe katër punonjës të tjerë të administratës. Bëhet me dije se...

Kërcënohet avokati i Emiljano Shullazit, zbulohet sms-ja

Kërcënohet avokati i Emiljano Shullazit, Vladimir Meçe. Raportohet se avokati i Shullazit është kërcënuar me sms. Rasti është denoncuar nga vetë ai në policinë e...

Pandemia, 5,172 raste aktive me koronavirus në Kosovë

5,172 raste aktive me koronavirus janë aktualisht në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është...