- Advertisement -

TAG

Dropull

Gjendet një trup i pajetë në Dropull, viktima u zbulua në garazhdin e banesës

Një trup i pajetë është gjetur ditën e sotme në fshatin Gornaxi, Bashkia Dropull. Mësohet se bëhet fjalë për një 50 vjeçar me inicialet V.K.,...

Qëlloi me thikë dhe bëri për spital një 55-vjeçar, arrestohet i moshuari në Dropull

Policia e Gjirokastrës ka arrestuar në flagrancë një 63-vjeçar, i cili për motive të dobëta ka qëlluar me thikë dhe ka plagosur një shtetas...

Ngjarje tragjike në Dropull/ 37-vjeçari humb jetën, e godet rrufeja

Ditën e sotme një ngjarje tragjike ka ndodhur në Dropull ku një 37- vjeçar me inicialet B.K, ka humbur jetën pasi u godit nga...

Vendosja e bustit të Vasil Shahinit në Derviçan i shpall luftë shqiptarëve/ Kryebashkiaku i Ramës e lejoi të vendosej qëllimisht

Nga Xhildinho Ozuni Busti i antishqiptarit Vasil Shahini, i vendosur dje në mes të fshatit Derviçan të bashkisë Dropull ka sjellë reagimin e disa shoqatave...

Nderimi i anti–shqiptarit në Dropull/ PDIU proteston për vendosjen e busti: Qeveria të hapi sytë në mbrojtje të sovranitetit

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet proteston me forcë për vendosjen e bustit për nderimin e anti–shqiptarit, Vasil Shahini, në Derviçan, i njohur nga historia dhe...

Nderohet me bust në Dropull/ Arben Llalla: Vasil Shahini një figurë e njohur anti-shqiptare

Në Dropull ripërsëritet sërish skandali i nderimit të antishqiptarëve, ku është ngritur bust i një tjetër antishqiptari, ai i Vasil Shahinit. Në një lidhje telefonike...

Skandal/ Rinia e Vorio Epirit kërcënon gazetaren e Top Channel (film)

Pas Marin Memës një tjetër gazetare kërcënohet nga grekët. Kësaj here është radha e Ilnisa Agollit, e cila këto ditë shkoi dhe realizoi një...

Lejuan kultivimin e kanabisit, arrestohet shefi i policisë dhe 3 vartësit

Policia e Gjirokastrës ka arrestuar katër efektivë në Dropull për korrupsion dhe shpërdorim detyre. Ata dyshohet se kanë lejuar kultifimin e kanabisit në fshatin...

Grabitja e 15 mijë eurove në Dropull, vetëm dy plaka në shtëpinë e emigrantit

Detaje të reja janë zbardhur nga grabitja e ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Gjirokastër, ku disa persona hynë në...

Grabitet një banesë në Gjirokastër, autorët i marrin paratë të moshuarve gjatë natës

Persona të paidentifikuar kanë grabitur gjatë natës një banesë në fshatin Terihat të Dropullit. Grabitja mësohet të ketë ndodhur rreth orës 03:30, duke marrë prej...

Latest news

Sherr me thika në qytetin e Durrësit, Policia vë në pranga një 51 vjeçar

Një sherr me thika ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Durrësit, ku një 51 vjeçar ka qëlluar me thikë një 55 vjeçar...

Çdo minutë që kalon përkthehet në para për kompanitë e mëdha, ja sa fitojnë ato

“Big Tech” pati një vit të madh suksesi në 2020-ën, pasi pandemia nuk i ndaloi 7 kompanitë më të mëdha të teknologjisë të rriteshin...

Aksidenti me dy viktima në Shkodër, SHÇBA: U arrestua një polic dhe një person tjetër

Një punonjës policie është arrestuar në Shkodër për shkak të aksidentit me dy viktima që ndodhi paraditen e sotme. SHÇBA Shkodër- Lezhë bën me dije...

“Krim zgjedhor i pafalshëm”, Petrit Vasili rendit të gjitha arsyet përse zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi këtë të martë se zgjedhjet e 25 prillit ranë pas provave që tregojnë shkeljet në...

Naomi Campbell i habit të gjithë, nënë për herë të parë në moshën 50-vjeçare (foto)

Supermodelja Naomi Campbell i ka surprizuar të gjithë ditën e sotme teksa ka zbuluar se është bërë nënë për herë të parë. Naomi ka...
- Advertisement -