Piloti i avionit të rrëzuar në Ishëm, i dënuar për korrupsion në Itali

Duhet të lëçisni

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...

Vijon acari, e marta shënon ditën më të ftohtë, moti ‘zbutet’ të premten

Dita e martë pritet të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të...

A po mendonte për Çelsin teksa krijonte panik në mbrojtjen e Sitit? Ja si përgjigjet Broja

Armando Broja ka qenë i jashtëzakonshëm në ndeshjen ndaj Mançester Sitit. Madje Broja ka marrë komplimente edhe nga Pep Guardiola i cili vlerësoi sulmuesin...

Aksident në Vlorë, “Benzi” përplaset me motorin

Një aksident ka ndodhur këtë mbrëmje në rrugën Kosova në Vlorë. Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin...

Guido Guidi, piloti i avionit të rrëzuar në Ishëm është arrestuar edhe më parë nga policia italiane ku edhe në këtë rast ai ishte protagonist i rrëzimit të një avioni raporton ora news.

Incidenti i mëparshëm ka ndodhur në 1 qershor 2003 ku nga rrëzimi i avionit ka pasur edhe viktima. Për pasojë ka vdekur një pilot 35 vjeçar.

Si shkaktar për rrëzimin e avionit janë arrestuar disa persona ndërmjet tyre dhe italiani Guido Guidi. Sipas dokumenteve zyrtare të Gjykatës së Lartë Italiane, në vitin 2006, 69-vjecari Guidi është dënuar me një vit burg për rryshfet, për të ndryshuar dëshminë.

Guidi në atë kohë Drejtori i Operavcioneve të Fluturimit Eurojekt, kompani në të cilën ishte bashkëpronar ka paguar shumën e 125 mijë euro ndaj një zyrtari të Prokurorisë së Milanos në mënyrë që të ndryshohej dëshmia.

Ajo që duhet të bënte konsulenti teknik ishte deklarimi i gjendjes së mirë teknike të avionit dhe të pranonte se shkak i rrëzimit të ishte tufa e zogjve.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...

Vijon acari, e marta shënon ditën më të ftohtë, moti ‘zbutet’ të premten

Dita e martë pritet të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të...

A po mendonte për Çelsin teksa krijonte panik në mbrojtjen e Sitit? Ja si përgjigjet Broja

Armando Broja ka qenë i jashtëzakonshëm në ndeshjen ndaj Mançester Sitit. Madje Broja ka marrë komplimente edhe nga Pep Guardiola i cili vlerësoi sulmuesin...

Aksident në Vlorë, “Benzi” përplaset me motorin

Një aksident ka ndodhur këtë mbrëmje në rrugën Kosova në Vlorë. Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin...

Pushteti që po kafshon futbollin me dhëmbët e Veliajt!

  Velaj vijon të godasë. Sot hodhi një tjetër hap dhe tregoi dhëmbët, jo ato për inceneratorët, as ato për ish-kompleksin “Dajti”, as ato të...