- Advertisement -

TAG

Ishëm

Përdhunoi në mes të rrugës një grua! Detaje shokuese nga dosja e arrestimit të policëve në Durrës

Policia arrestoi një numër të madh të kolegëve të tyre dy ditë më parë në Durrës për shkak se akuzohen se kanë lejuar ndërtimet...

Meta me Bebe Rexha-n në Ishëm: Të ndihmojmë bashkë të prekurit nga tërmeti, të rindërtojmë së bashku jetët e tyre (film)

Presidenti Meta së bashku me këngëtaren me famë botërore, Bebe Rexha po vizitojnë Bizën në Ishëm. Së bashku ata po vizitojnë edhë një nga familjet...

Rama: 7 deri në 15 vjet burg ndërtuesve që nuk zbatojnë lejet

Kryeministri Edi Rama konfirmoi se sot do të kalohet vendimi për vendosjen e kontratave me hotelet që kanë sistemuar persona të prekur nga tërmetet, të...

Përplasen dy makina në Fushë-Krujë, plagosen tre persona

Dy makina tip “Benz” janë përplasur në rrugën që lidh Fushë-Krujën me Ishmin, në afërsi të fshatit Mazhë. Sipas dëshmitarëve, kanë mbetur të plagosur 3...

Abuzimi me tokat në Ishëm e Gjiri i Lalëzit, dërgohen për gjykim 8 persona

Prokuroria e Durrësit  mbyll hetimet për abuzimin me pronat në Ishëm dhe Gjirin e Lalëzit dhe dërgon për gjykim 8 persona, 7 prej të...

Ishmi e Osumi bëhen depozitë për derdhjen e mbeturinave

Lumi Ishëm është kthyer në një kosh gjigant mbeturinash. Në të gjithë gjatësinë e tij hidhen mbeturina nga njerëz të papërgjegjshëm dhe me rritjen e nivelit të ujit,...

Avioni i rrëzuar në Ishëm/ Prokuroria: Nuk përbën më provë për nevojat e hetimit

Avioni i rrëzuar në grykëderdhjen e lumit Ishëm, me urdhër nga  prokurorët, Doloreza Musabelliu dhe Përparim Kulluri, avioni “Piper” do t’i kthehet presidentit të...

Intervista/ Rrëfehet piloti italian i avionit të rrëzuar në Ishëm

Piloti Andrea Guido Guidi, i arrestuar në vendin tonë pas rrëzimit të avionit në Ishëm, ku transportonte drogë, është shprehur në një intervistë për...

Corriere della Sera: Piloti i drogës Guido Guidi, ka filluar të flasë

Gazeta: Të ardhurat nga marijuana arrijnë sa çereku i PBB-së në Shqipëri “Fillimisht i mohova të gjitha më pas vendosa të tregoj. E nisa duke...

Zbulohet parcela me 1000 rrënjë kanabis në Ishëm

Policia e Durrësit në bashkëpunim me prokurorinë e krimeve të rënda ka mundur të zbulojë në zonën e Ishmit 1000 rrënjë kanabis. Droga është zbuluar...

Latest news

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...
- Advertisement -