Për një by… vend te lista e Lali Erit shitën Çështjen Çame

Duhet të lëçisni

Kërkon sot falje, Babis mbërrin në gjykatë me antiplumb, qytetarët në protestë: Kalbeni në burg!

Babis Anagnostopoulos, i cili ka rrëfyer vrasjen e gruas së tij 20-vjeçare Caroline, mbërriti mëngjesin e sotëm në gjykatë, ku pritet të kërkojë falje. Me...

Huta e hutuar dhe masat e mpira

Nga Gjergj Meta A janë njerëzit me ideale dhe dëshira ata që sot janë forca shtytëse e transformimeve të shoqërisë njerëzore? Në çdo epokë kalimi...

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga COVID-19

Kompania farmaceutike GlaxoSmithKline dhe Vir Biotechnology kanë njoftuar ditën e sotme rezultatet finale nga një studim i kryer për një medikament antitrupash. Në përfundim...

Si u zbulua mega pasuria e Zim Sallakut nga vetëm dy transferta. Do i justifikonte me 10 bletë e 32 pula

Një transaksion prej 200 mijë euro me përshkrimin “Blerje Vile në Durrës, zona Plazh” i kryer në 23 korrik 2014, ka qënë indicia kryesore...

Nga Abedin Rakipi

Si mund të pranojnë disa çamë ish-PDIU-stë, të jenë kandidatë për këshilltarë bashkiakë në listat e PS-së për Tiranën, ndërkohë që pas Napoleon Zervës dhe Enver Hoxhës, Edi Rama është ai që i dha goditjen fatale Çështjes Çame.

A ka logjike që mund ta pranojë këtë pafytyrësi ? Si mund të jesh pjesë përbërëse e një force politike që është vënë në shërbim të Greqisë për mbytjen e Çështjes Çame? A mendoni se jemi aq budallenj sa të besojmë broçkullat tuaja se edhe për këtë fajin e ka Shpëtim Idrizi? Po e marrim si të mirëqenë, “arsyetimin” tuaj se Shpëtim Idrizi ka shumë faje… a zgjodhët të flini me mullixhiun për inat të vjehrrës dhe këtë në kurriz të Çamërisë?

Kjo manovër tregon edhe një herë se sa peshë ka Çamëria në mendjen tuaj, aq sa jeni në gjendje të bëheni mercenarë të një force politike që shiti Çamërinë… dhe për cilën arsye e bëtë këtë? Se nuk ishit dakord me linjën politike të Shpëtim Idrizit? A e ka Shpëtim Idrizi fajin që ju pasi ratë në ujdi me Lali Erin vendosët të rreshtoheshit në radhët e PS-së, e cila i bëri një pabesi të pashembullt Çështjes Çame?

Kjo situatë ka dy mundësi: “ose juve, çamët iu duken dele me aq pak intuitë sa të besojnë broçkulla të tilla, ose ju jeni mercenarë të shitur për interesat tuaja personale, si drejtori, anëtarësim në këshillin bashkiak e kështu me radhë… dhe këtë e bëtë duke nxjerrë Çamërinë në ankand për të arritur karriget që doni aq fort t’i keni. Thuajeni troç, zgjodhët karriget tuaja dhe jo Çamërinë…. Turp të keni! Kjo është fjala ime e fundit.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Kërkon sot falje, Babis mbërrin në gjykatë me antiplumb, qytetarët në protestë: Kalbeni në burg!

Babis Anagnostopoulos, i cili ka rrëfyer vrasjen e gruas së tij 20-vjeçare Caroline, mbërriti mëngjesin e sotëm në gjykatë, ku pritet të kërkojë falje. Me...

Huta e hutuar dhe masat e mpira

Nga Gjergj Meta A janë njerëzit me ideale dhe dëshira ata që sot janë forca shtytëse e transformimeve të shoqërisë njerëzore? Në çdo epokë kalimi...

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga COVID-19

Kompania farmaceutike GlaxoSmithKline dhe Vir Biotechnology kanë njoftuar ditën e sotme rezultatet finale nga një studim i kryer për një medikament antitrupash. Në përfundim...

Si u zbulua mega pasuria e Zim Sallakut nga vetëm dy transferta. Do i justifikonte me 10 bletë e 32 pula

Një transaksion prej 200 mijë euro me përshkrimin “Blerje Vile në Durrës, zona Plazh” i kryer në 23 korrik 2014, ka qënë indicia kryesore...

Vjosa Osmani vizitë zyrtare në Austri, takim me kancelarin Sebastian Kurz

Presidentja Vjosa Osmani, me ftesë të Presidentit austriak, Alexander Van der Bellen, të martën do ta nisë vizitën zyrtare në këtë shtet. Në takim me...