Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

PD padit Sandër Lleshin dhe Policinë për gazin lotsjellës në protesta

Nga Klodiana 0

Partia Demokratike ka ngritur një padi kundrejt Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi dhe Policisë për përdorimin kriminal të gazit lotsjellës në protestë.

Pritet që në përfundim, sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, të ketë një komunikim me mediat.

Ndërkohë kujtojmë se përdorimin e gazit lotsjellës e dënoi edhe Avokati i Popullit në deklaratën e lëshuar më 14 prill, ku ndër të tjera shprehej se “ai është shndërruar tashmë në një instrument të preferuar për pengimin e vetë së drejtës kushtetuese të qytetarëve për tubim paqësor.”

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej