- Advertisement -

TAG

prokuroria e tiranes

Polici e vrau me dashje Klodian Rashën, Prokuroria i komunikon akuzën Nevaldo Hadërajt

Prokuroria e Tiranës i ka komunikuar akuzën policit Nevaldo Hadëraj 3 muaj pas vrasjes së të riut Klodian Rasha në Tiranë. Pas verifikimeve të bëra...

Vrasja e teknikut Indrit Çelaj, Prokuroria e Tiranës kërkon 21 vite burg për Grisedo Kusin

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar 21 vite burgim për Grisedo Kusin, i cili akuzohet se i ka marrë jetën teknikut të kondicionerëve, Indrit Çelaj...

Prokuroria mbyll hetimet për vrasjen e Klodian Rashës, çfarë u zbulua për pistoletën që u gjet në vendngjarje

Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet në lidhje me vrasjen e Klodian Rashës nga efektivi i "Shqiponjave", Nevaldo Hajdaraj. Mësohet se dosja do të dërgohet...

Zhdukja e vajzave të mitura në Tiranë/ Nis hetimi, po verifikohen kontaktet

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për zhdukjen e dy vajzave të mitura në Tiranë. Policia e kryeqytetit ka referuar materialet në organin e...

Prokuroria mohon dhunën, babai i Klodian Rashës: Djali kishte plagë me 10-12 të qepura në kokë (Film)

Prokuroria e Tiranës, ka dhënë disa detaje lidhur me hetimet që po kryhen për vrasjen e 25 vjeçarit Klodian Rasha. Ajo që bën më shumë...

Ndryshimi i akuzës nga Prokuroria e Tiranës, sa vite burg rrezikon polici që vrau Klodian Rashën

Prokuroria e Tiranes konkretizon akuzën penale për efektivin e policisë Nevaldo Hajdaraj. Sipas prokurorisë, akuza që rëndon ndaj Hajdarajt është “Vrasje me dashje” në...

Vrasja e të riut në Tiranë, SHÇBA dhe Prokuroria e Tiranës nisin hetimet

Hetimet për zbardhjen e vrasjes së Klodian Rashës mbrëmjen e djeshme në Tiranë do të kryhen nga Prokuroria e Tiranës dhe SHÇBA-ja. Polici ka thënë...

Trajtimi i Covid-19 në shtëpi, Prokuroria nis hetimet për shitjen online të bombolave të oksigjenit

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për shitjet online, të bombolave të oksigjenit. Mosparaqitja e të infektuarave me koronavirus në spitale për tu kuruar dhe...

6 të akuzuarit në AKBN, mbi 1 milion dollarë dëm ndaj shtetit, si u “arratis” ish-drejtori i OST

Detaje të reja janë zbardhur nga arrestimi i urdhëruar nga Prokuroria e Tiranës në lidhje me aktivitetin e personave, punonjës të AKBN të akuzuar...

Vrasja e Arben Bilalit, prokuroria pushon çështjen për Gjergj Cukalin

Prokuroria e Tiranës pushon çështjen penale për Gjergj Cukalin, i dyshuar për vrasjen e ish policit Arben Bilali në janar të 2019. Apeli e liroi...

Latest news

Manastirliu: 400 infermierë po trajnohen për vaksinimin masiv

Në Arenën Kombëtare po bëhet trajnimi i 400 infermierëve, mes tyre edhe infermierë të Forcave të Armatosur për vaksinimin. Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu u...

Hoti: Në mars pritet të arrijnë 33 mijë doza të vaksinës

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti tha se gjatë muajit mars pritet të arrijë kontingjenti i parë prej 33 mijë dozave të vaksinave...

Policia shton kontrollet në lokale për festat e 7-8 Marsit, 792 qytetarë të gjobitur

Kontrolle të shtuara për monitorimin e zbatimit të masave kufizuese anticovid, në kuadër të ditëve festive 7 dhe 8 Mars, me qëllim parandalimin e...

I riu nga Roskoveci vret babain duke e goditur me shkop në kokë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të premteje në Fier ku një 52 vjeçar ka humbur jetën pas një goditje në...

Basha nderon epopenë e UÇK: Jasharët i treguan botës se atdhedashuria është e pamposhtshme

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nderuar epopenë e Ushtrisë Çlirtimtare të Kosovës. Në një shënim në Facebook, Basha shkruan se familja Jashari i...
- Advertisement -