- Advertisement -

TAG

prokuroria e tiranes

Prokurori i Tiranës nesër para vetting-ut, si i ka ndryshuar pasuria në vite

Prokurori Blerim Tominaj, i cili punon aktualisht në Prokurorinë e Tiranës do të përballet të premten më 12 qershor me Komisionin e Pavarur të...

Drejtuesit e “Kufirit” trafikojnë klandestinë, prokuroria ka gati akuzat

Zinxhiri drejtues i Drejtorisë së Kufirit dhe Migracionit në Tiranë ndodhen përpara Gjykatës së Tiranës për njohjen e masës së sigurisë për akuzat e...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit padi penale për vendimin e Këshillit për shembjen e godinës dhe për Institutin e Ndërtimit

Pasi ka kundërshtuar për shumë kohë shembjen e tij, përfaqësues të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit ditën e sotme, i janë drejtuar Prokurorisë së...

Dështoi në drejtimin e “Albpetrol”/ Eriola Muka emërohet këshilltare e ministres Balluku

Eriola Muka, ish-drejtoresha e “Albpetrol”, e cila u largua nga detyra për shkak të dështimeve spektakolare në drejtimin e kompanisë së naftës, tashmë do...

Prokuroria nis hetimin: Ndjekje penale kush përhap panik për koronavirusin

Prokuroria e Tiranës përmes një njoftimi për shtyp njofton se do të ndjekë penalisht çdokënd që përhap panik në rrjetet sociale apo platforma të...

Vrasja në ish-Bllok me një viktimë, mbyllen hetimet për Ervis Martinajn

Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet dhe ka dërguar për gjykim dosjen e ngjarjes së ndodhur më 4 tetor 2018, në zonën e ish-Bllokut. Në...

Vrasja makabre e Jak Prengës në resortin luksoz, Prokuroria e Tiranës i dorëzon dosjen SPAK

Dosja e vrasjes makabre të Jak Prengës në resortin luksoz ‘Golden’ në Durrës që është në pronësi të disa prej autorëve të arrestuar të...

Zhdukja e Jan Prengës/ Trafikanti Dritan Rexhepi telefon vëllezërit e viktimës: Më prenë në besë (film)

Prokuroria e Tiranës në bashkëpunim me autoritetet britanike ka mundur të zbardhë bisedat mes urdhëruesit të rrëmbimit te Dritan Rexhepit dhe vëllait të Janit,...

Video e kokainës, Lefter Alla mbërrin në Prokurorinë e Tiranës

Kryebashkiaku i Bulqizës Lefter Alla mbërrin në Prokurorin e Tiranës. Gazetarja Glidona Daci raporton për abcnews.al se kryebashkiaku është i shoqëruar nga avokati Bledar...

Policia shkresë prokurorisë: Nuk kemi drogë për të stërvitur qentë

Policia kap me dhjetëra kilogram hashash por nuk ka drogë për të stervitur qentë e saj. Abc News ka arritur të sigurojë dokumentin ku...

Latest news

Ku dështoi Kosova në sigurimin e vaksinës kundër COVID-19?

Derisa vendet e rajonit kanë filluar vaksinimin e qytetarëve kundër COVID-19, në Kosovë ende nuk ka arritur vaksina kundër kësaj sëmundjeje. Serbia ka nisur vaksinimin...

Rama takon të hënën Presidenten e KE dhe euro-komisionerin për zgjerim Oliver Varherly

Me 1 mars kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga delegacioni shqiptar do të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel....

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...
- Advertisement -