- Advertisement -

TAG

prokuroria e tiranes

Prokuroria mbyll hetimet për ish-kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmakun

Prokuroria e Tiranës mbyll hetimet për ish-kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmakun. Kajmaku akuzohet për veprën penale “Falsifikim i formularëve”. Mësohet se akuza i është komunikuar...

SPAK regjistron kallëzimin e Metës për Dvoranin

Struktura e Posaçme Antikorrupsion ka regjistruar kallëzimin e presidentit Ilir Meta kundër kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. SPAK e mori...

Padia e Metës ndaj Dvoranit, Prokuroria e Tiranës shpall moskompetencën

Prokuroria e Tiranës ka shpallur moskompetencën për hetimin e padisë së presidentit Meta ndaj kreut të KED, Ardian Dvorani. Mësohet se kjo dosje do ti...

“Dvorani”, Erinda Ballanca ikën në heshtje nga prokuroria

Avokatja e Popullit Erinda Ballanca është peytur në Prokurorinë e Tiranës për mbi 2 orë e gjysëm lidhur me çështjen “Dvorani”. Ballanca është larguar pa...

Videot e Metës, Dvorani: Jam gjyqtar, nuk merrem me filma me metrazh të shkurtër

Kreu i Këshillit të Emerimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani qendroi për më shumë se tre orë në Prokurorinë e Tiranës, pasi u mor në...

Pas dëshmisë së Metës, Dvorani thirret nesër në Prokurori

Pas dëshmisë së Presidentit Ilir Meta, Prokuroria e Tiranës do të marr nesër në pyetje Ardian Dvoranin. Burime nga Prokuroria bëjnë me dije se prokurori...

PS tenton t’i heqë “Betimin”, Meta: Nuk provokohet Presidenti me cicmice

Presidenti Ili Meta tha nuk provokohet nga mazhoranca dhe i quajti “cicmice” amendametet ligjore për çështjen e Betimit. Teksa ndodhej tek Prokuroria e Tiranës, Meta...

Prokuroria e Tiranës regjistron padinë e presidentit Meta ndaj Ardian Dvoranit

Prokuroria e Tiranës ka regjistruar padinë e Presidentit Ilir Meta që akuzonte kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani për shpërdorim detyre...

Prokuroria hap hetim mbi qindra godina, merren prova nga rrënojat në Durrës, Thumanë e Tiranë

Prokuroria e Tiranës, Durrësit dhe e Krujës kanë nisur zyrtarisht tre hetime për sa i përket dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i mëngjesit të...

Tërmeti shkatërrimtar, Prokuroria nis hetimet në Tiranë dhe Durrës

Prokuroria e Durrësit dhe ajo e Tiranës kanë kaluar në veprim konkret pas situatës së rëndë, ku dhjetëra qytetarë humbën jetën dhe qindra të...

Latest news

“Ky është një urdhër i…”, Angela Merkel zbulon arsyen pse nuk e ka bërë ende vaksinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se nuk e ka marrë ende vaksinën e koronavirusit. Gjatë një interviste për një gazetë gjermane, kancelarja thekson: “Unë jam 66...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...
- Advertisement -