Partizani pret trenin e fundit

Duhet të lëçisni

Kavajë/ Plagosja në zyrën e PD-së, arrestohet autori dhe 2 bashkëpunëtorët

Policia ka arrestuar Ndriçim Jonuzin, autorin e plagosjes në këmbë sekretarin e degës së PD-së në Kavajë, Bledar Okshtuni së bashku me dy bashkëpunëtorët...

Sondazhi i fundit para zgjedhjeve/ Opozita e Bashkuar merr 50% të votave dhe PS 44.5% (film)

Nëse qytetarët shqiptarë do të ushtronin të drejtën e tyre të votës sot, 20 prill 2021, opozita e bashkuar do të fitonte zgjedhjet me...

Kush fiton të dielën? Berat Buzhala: Shpresojmë që të mos deformohet vota. Diversioni i Vuçiç dhe kufijtë (film)

Gazetari Berat Buzhala beson se zgjedhjet e 25 Prillit i fiton opozita dhe ditën e hënë kryeministër do të jetë Lulzim Basha. “Unë besoj...

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Rreth 600 forca policie do të jenë të angazhuara për ndeshjen e Korçës, ku pritet një 90 minutësh i nxehtë

Pavarësisht humbjes shokuese në “Qemal Stafa” ndaj Bylisit, ëndërra e Partizanit për të fituar titullin kampion vazhdon të ketë mundësi të qarta matematike. Drejtuesit e skuadrës së kuqe gjithmonë janë shprehur se do të ishte mirë që ky edicion të diskutohej në 90 minutëshin e Korçës dhe ja ku e kanë të gjithin në dispozicion, për ta rihapur çështjen e titullit. Por vetëm se fitorja e kryeqytetasve është taksative, për të pasur mundësi të presin për të parë se çfarë do të ndodhë në javën e fundit. Ndërsa Skënderbeut do t’i mjaftonte edhe një barazim për të udhëtuar më pas për në Vlorë, ku do të luajnë një ndeshje pa asnjë interes dhe ku mund të bëjnë edhe plazh pa e vrarë mendjen. Ndërkohë, veç faktorit fushë edhe formacioni i Partizanit nuk do të jetë i plotë. Felipe Gomes do t’i mungojë gjatë fushave të lojës, për shkak të një dëmtimi dhe aktualisht ndodhet në Itali për t’u ekzaminuar. Steven Raçiç dhe Ditmar Bici i kanë ndërprerë marrëdhëniet me klubin në momentin më të rëndësishëm të edicionit, por trajneri Agostineli është optimist për alternativat që ka në dispozicion. Fillimisht u tha se tifozët nuk do të udhëtonin në masë, si një shenjë proteste për humbjen e fundit në shtëpi, por duket se kanë kthyer mendje dhe për shkak të këtij masiviteti është menduar për angazhimin e rreth 600 forcave policore për të garantuar mbarëvajtjen e ndeshjes.

 

Kategoria Superiore/ Java 35

Nesër

Skënderbeu – Partizani                   (19:00)

Të shtunën

Bylis – Flamurtari                             (17:30)

Tërbuni – Kukësi                              (17:30)

Tirana – Vllaznia                              (19:00)

Teuta – Laçi                                       (19:00)

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Kavajë/ Plagosja në zyrën e PD-së, arrestohet autori dhe 2 bashkëpunëtorët

Policia ka arrestuar Ndriçim Jonuzin, autorin e plagosjes në këmbë sekretarin e degës së PD-së në Kavajë, Bledar Okshtuni së bashku me dy bashkëpunëtorët...

Sondazhi i fundit para zgjedhjeve/ Opozita e Bashkuar merr 50% të votave dhe PS 44.5% (film)

Nëse qytetarët shqiptarë do të ushtronin të drejtën e tyre të votës sot, 20 prill 2021, opozita e bashkuar do të fitonte zgjedhjet me...

Kush fiton të dielën? Berat Buzhala: Shpresojmë që të mos deformohet vota. Diversioni i Vuçiç dhe kufijtë (film)

Gazetari Berat Buzhala beson se zgjedhjet e 25 Prillit i fiton opozita dhe ditën e hënë kryeministër do të jetë Lulzim Basha. “Unë besoj...

Raporti i Reporterëve pa Kufij: Liria e shtypit në Shqipëri kërcënohet edhe nga Covid

Në disa vende, përfshi dhe Shqipërinë, liria e mediave është përkeqësuar sipas organizatës Reporterët pa Kufij. Kërcënim për lirinë e shtypit është tani edhe...

Maqedonia zgjat masat kufizuese deri më 27 prill, qeveria do të paguajë testet PCR për turistët e huaj

Qeveria e Maqedonisë së veriut ka lënë në fuqi masat kufizuese që ishin gjatë ditëve të fundit. Deri më 27 prill në Maqedoni lëvizja...