- Advertisement -

TAG

Agostineli

Përfundon ankthi i Agostinelit, tani është Daja në vendin e Josës

Më në fund, për trajnerin Agostineli ka përfunduar ankthi korçar. Drejtuesit e Skënderbeut kanë vendosur për shkarkimin e italianit, i cili kaloi vërtetë një...

Shqipëri… profesioni trajner

Nga Saimir Demi Një gjë është e sigurtë, në futbollin shqiptar pankina nuk është institucion. Të gjithë ata që kanë të drejtë të vendosin, nga...

Vlonjatët i bëjnë gjëmën, Agostineli në sportel për biletën e kthimit

Flamurtari ishte një uragan, ashtu siç nuk e kemi parë prej kohësh dhe duhet pasur parasysh që përballë kishin Skënderbeun, skuadra që në ato...

Partizani, raste pafund dhe shkopinj gome

Partizanin e ka dominuar pjesën më të madhe të takimit ndaj Skënderbeut, madje për të qenë më të saktë, deri në të 61’, kur...

Ju flet Tirana…

Nga Saimir Demi Na u desh të prisnim shtatë javë për të parë një ndeshje të vërtetë në këtë kampionat dhe ja vlejti, qoftë edhe...

Skënderbeu për të shtatën, Partizani pa busull

Korçarët mund ta kishin fituar më lehtë takimin ndaj Flamurtarit, pasi e dominuan ndeshjen, ndërsa skuadra e Sormanit ka bërë regres duke e krahasuar...

Çezare Bexhi në Durrës, shtohet komuniteti italian

Dashuria për trajnerët italianë po zgjerohet gjeografikisht në futbollin shqiptar dhe pavarësisht CV-ve jo shumë të pasura, po u besohen pankina nga më të...

Partizani pret trenin e fundit

Rreth 600 forca policie do të jenë të angazhuara për ndeshjen e Korçës, ku pritet një 90 minutësh i nxehtë Pavarësisht humbjes shokuese në “Qemal...

Tirana – Partizani, një derbi ndryshe

Vetëm pas tri ditë dhe do të kemi përsëri një derbi Tirana – Partizani, i katërti dhe i fundit në këtë sezon. Ndërkohë që...

Hutohet Agostineli… ndërrim në minutën 95’

Gjatë pjesës së dytë të ndeshjes ndaj Skënderbeut, trajneri i Partizanit, Agostineli është dëgjuar më shumë se një herë duke i bërtitur nga pankina...

Latest news

PD dorëzoi në KAS dosjet voluminoze për shkeljet zgjedhore, zbardhen pretendimet e selisë blu

Partia Demokratike ka dorëzuar në KAS 10 dosjet voluminoze për shkeljet e pretenduara elektorale në 9 qarqe të vendit, konkretisht për Kukësin, Durrësin, Tiranën, Elbasanin, Fierin,...

“Demokracia lind me liri, rritet me ligje demokratike”, njoftohet protesta e parë te kryeministria pas zgjedhjeve të 25 Prillit

Shoqëria civile së bashku me ish-të përndjekur politikë, aktivistë dhe intelektualë ka parashikuar në datën 12 Maj mbajtjen e një proteste në ambientete përballë...

Ngjarje tragjike në rrugët e qytetit shqiptar, makina humb kontrollin dhe përplas për vdekje dy fëmijë 8 vjeçarë

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur sot pasdite në Kosovë, ku një veturë ka rënë në lumë në fshatin Carralevë. Si pasojë...

Mbi 8 mijë raste të reja, shënohet numri më i ulët i viktimave në Itali që nga tetori

Në 24 orët e fundit në Itali, janë regjistruar 8,292 raste të reja me koronavirus nga 226,006 testime të kryera për të dyshuar. Sot...

Përfundon kontrata me vaksinën AstraZeneca, BE: Nuk do ta rinovojmë

Thierry Breton, Komisioneri Evropian për Tregun e Brendshëm deklaroi sot, se Komisioni Europian nuk do të rinovojë kontratën për vaksinat e koronavirusit me AstraZeneca...
- Advertisement -