Partizani pa frena, Kukësi me ritmin e Duros

Duhet të lëçisni

Vrasja në Elbasan/ Mesila Doda: Nuk është PS në pushtet por banda e Rilindjes me segmente kriminale

Kandidatja për deputete e PD-AN  Mesila Doda ka deklaruar në ABC se duhen gjetur përgjegjësit për vrasjen e ndodhur ditën e sotme në Elbasan,...

Basha në Selenicë: Edhe 3 ditë na ndajnë nga fitorja, Rama largohet me votë

Selenica ishte ndalesa e radhës e kreut të Partisë Denokratike Lulzim Basha këtë mbrëmje. Para qindra mbështetësve Basha tha se edhe tre ditë kanë mbetur...

Rrihet simpatizanti i LSI në Poliçan, Meta: Shqipëria nuk mposhtet nga dhuna e të pabesëve

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me incidentin e ndodhur mbrëmjen e kësaj të mërkure në Poliçan. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook,...

Bardhi shpjegon ngjarjen në Elbasan: Arbër Paplekaj nuk është shoqëruesi im, as vrasës

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazmend Bardhi ka treguar ngjarjen e sotme në Elbasan ku mbeti i vrarë aktivisti i PS, Pjerin Xhuvani...

U deshën 100 ditë që Partizani i Agostinelit të kthehej tek fitorja jashtë fushës, duke bërë një hap të sigurtë në prag të takimit të së hënës ndaj Skënderbeut në “Qemal Stafa”. Ishte një ndeshje pothuajse perfekte e skuadrës së kuqe, që ka fituar personalitet dhe vazhdon të synojë kreun e renditjes. Një 0-2 në Ballsh nuk është rezultat që mund të arrihet lehtësisht, jo vetëm për hir të shkallës së vështirësisë së “Adush Muçës”, por edhe për cilësinë e Bylisit të tanishëm. Trajneri i vendasve Zildoviç tregohet kontradiktor në prononcimin e tij pas takimit, kur thotë se skuadra që drejton ishte më e mira në fushë, por nga ana tjetër vendosën kualitetet e Partizanit, kryesisht Raçiç dhe Fejzullahi. Tjetër hap fals i Tiranës me këtë 0-0 në shtëpi dhe tashmë ka humbur edhe vendin e katërt. Bardheblutë janë zyrtarisht në krizë. Në fushë e kanë të vështirë të zhbllokohen, tifozët u janë transferuar jashtë stadiumit, ndërsa mendimi i përgjithshëm është se klubi po menaxhohet keq. Misioni “Europë” po bëhet gjithnjë e më i vështirë. Flamurtari mori atë për të cilën kishte ardhur, duke u mbrojtur mirë, por edhe vlonjatët vazhdojnë ta kenë të vështirë të gjejnë golin. Tani trajneri Ramadani duhet të mendojë për ndeshjen e fundjavës ndaj Bylisit dhe të urojë rikuperimin e Danilos, i cili pas një dëmtimi në kavile u transportua për në spital, për një mjekim më të specializuar. Kukësi fiton 1-0 ndaj Laçit me një gol të të përhershmit Emini dhe po ecën i sigurtë me ritmin e Klodian Duros. Ndërsa Vllaznia arrin një fitore 0-4 në transfertën e Pukës, një ambjent që në fillim të edicionit e kishte shtëpinë e saj dhe ku kuqeblutë janë dashuria e hershme e vendasve.

 

 

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Vrasja në Elbasan/ Mesila Doda: Nuk është PS në pushtet por banda e Rilindjes me segmente kriminale

Kandidatja për deputete e PD-AN  Mesila Doda ka deklaruar në ABC se duhen gjetur përgjegjësit për vrasjen e ndodhur ditën e sotme në Elbasan,...

Basha në Selenicë: Edhe 3 ditë na ndajnë nga fitorja, Rama largohet me votë

Selenica ishte ndalesa e radhës e kreut të Partisë Denokratike Lulzim Basha këtë mbrëmje. Para qindra mbështetësve Basha tha se edhe tre ditë kanë mbetur...

Rrihet simpatizanti i LSI në Poliçan, Meta: Shqipëria nuk mposhtet nga dhuna e të pabesëve

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me incidentin e ndodhur mbrëmjen e kësaj të mërkure në Poliçan. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook,...

Bardhi shpjegon ngjarjen në Elbasan: Arbër Paplekaj nuk është shoqëruesi im, as vrasës

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazmend Bardhi ka treguar ngjarjen e sotme në Elbasan ku mbeti i vrarë aktivisti i PS, Pjerin Xhuvani...

Vrasja në Elbasan, shoqërohen disa anëtarë të sigurisë së drejtuesve politik të PD-së

Disa anëtarë të sigurisë së drejtuesve politikë të Partisë Demokratike në Elbasan janë shoqëruar në polici në lidhje me vrasjen e Pjerin Xhuvanit dhe...