Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Papa Françesku: Jam pranë popullit të dashur shqiptar, lutem për viktimat dhe familjet e tyre

Nga Klodiana 0

“Dëshiroj të dërgoj një përshëndetje dhe lutjen time popullit të dashur shqiptar i cili ka vuajtur shumë këto ditë.” Me këto fjalë Papa Francesku nis mendimin e tij për atë që po ndodh në Shqipëri.

Ai u shpreh se se Shqipëria ishte vendi i parë në Europë që kishte dashur të vizitonte.

“Jam pranë viktimave, lutem për ata që kanë humbur jetën, për të plagosurit dhe familjet e tyre. Zoti e bekoftë këtë popull që unë e dua shumë,” u shpreh Papa.

Sekretari i shtetit të Vatikanit, kardinali Pietro Parolin i dërgoi një telegram ngushëllimi Presidentit të Republikës Ilir Meta. /abcnews.al

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej