- Advertisement -

TAG

Papa Françesku

Vaksina anti-Covid, Papa Françesku bën thirrje: Jo prioritet më të pasurit, ajo t’u ofrohet të varfërve

Papa Françesku ka reaguar në lidhje me “luftën” që po bëhet për të shpikur një vaksinë kundër Covid. Ai ka deklaruar se nuk duhet të...

Që askush të mos ndjehet vetëm…

Nga dom Gjergj Meta Kovidi-19 duhet marrë seriozisht, jo vetëm pse vret dhe krijon probleme shendetësore, por për pasojat që po shkakton në jetën e...

Papa Françesku reagon për rastin e “Shën Sophia”: Kam shumë dhimbje

Papa Françesku gjatë fjalimit të përjavshëm tij të së Dielës në Sheshin e Shën Pjetrit, foli edhe për shndërrimin e muzeut Shën Sophia në...

Dom Artur Kola caktohet nga Papa me shёrbim diplomatik në Bregun e Fildishtë

Dom Artur Kola, u caktua mw 1 korrikun e kaluar nga Papa Françesku nё misionin e parё diplomatik tё shёrbejё pranё Nunciaturёs Apostolike (Ambasadёs...

Papa Françesku thirrje besimtarëve: Largoni egoizmin, pandemia duhet të zgjojë dëshirën për të shërbyer

Papa Françesku i ka bërë thirrje besimtarëve katolikëve, që të lejojnë pandeminë e koronavirusit që të zgjojë tek ata dëshirën për të shërbyer dhe...

Papa Françesku mesazh inkurajues politikanëve në kohë pandemie

Teksa bota po përballet me pandeminë e koronavirusit, Papa Francesku vjen me një mesazh drejtuar politikanëve. Ati i Shenjtë u lut që Zoti t’u japë...

“Ne nuk dorëzohemi“, Papa Françesku jep mesazhin për Pashkët: Mos iu dorëzoni frikës së krijuar nga Covid-19

Ditën e sotme të gjithë besimtarët që festojnë Pashkët, nuk kanë mundur të shkojnë në kisha dhe të kryejnë ritualet siç kanë bërë çdo...

Papa Françesku hap javën e Pashkëve Katolike: Po kalojmë një dramë, duhet të kemi guxim dhe dashuri

Papa Françesku ka hapur Javën e Shenjtë të Pashkëve katolike, me një ceremoni të veçantë nga Vatikani këtë të dielë. Për shkak të masave mbrojtëse...

Papa Françesku lutje në sheshin e zbrazët të Shën Pjetrit për përfundimin e pandemisë së koronavirusit

Papa Françesku do të dalë sot në sheshin e zbrazët të Shën Pjetrit për të drejtuar lutje speciale duke i kërkuar Zotit përfundimin e...

Koronavirusi në Vatikani/ Rezulton pozitiv me Covid-19 një prej…

Mediat italiane raportojnë se koronavirusi ka alarmuar sërish Vatikanin. Bëhet me dije se një bashkëpunëtor i Papa Françeskut ka rezultuar pozitiv me Covid-19 pas testit...

Latest news

Robt’ ku t’i kesh Rama!

Nga Elona Caslli Rama, u përballa me policët e tu sot tek Liceu Artistik. Fiilimisht nga makina më thanë të vija maskën. U thashë natën...

Dhunohet avokati Gjergj Neli, zv.kryetarja e Dhomës së Avokatisë në Lezhë denoncon policinë

Shaqe Marinaj, zv/kryetare e Dhomës së Avokatisë në Lezhë ka denoncuar policinë e Lezhës për ushtrim dhune ndaj avokatit Gjergj Neli. Sipas Marinajt, e cila...

‘Venecia’ pranon kërkesën e Metës, seancën e parë të muajit dhjetor do të shqyrtohen ndryshimet në Kushtetutë dhe Kodin Zgjedhor

Komisioni i Venecias ka pranuar kërkesën e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në lidhje me ndryshimet në Kushtetutë dhe në Kodin Zgjedhor. Me anë të...

Policia vret afro-amerikanin 27-vjeçar, Filadelfia ndizet nga protestat, plagosen 30 policë

Nuk kanë fund konfliktet mes banorëve dhe policisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Demonstrues të shumtë zbarkuan në rrugët e Filadelfias për tu përleshur...

Shpërthen Covid-19 në Institucionet arsimore, infektimi i 7 mësueve mbyll shkollën në Korçë, raste dhe në Elbasan

Shtatë mësues të shkollës ‘Sotir Gurra’ në Korçë kanë rezultuar pozitiv në testin e Covid-19. Kjo ka detyruar drejtuesit që të mbyllin dyert e shkollës,...
- Advertisement -