- Advertisement -

TAG

Europe

Familjet shqiptare, shpenzime rekord në Europë për ushqime, pse i rëndon më shumë rritja e çmimeve

Rreth 41% e shpenzimeve totale të një familjeje shqiptare shkojnë për ushqime dhe pije jo-alkoolike, një përqindje që është më e larta në rajon...

13.5% e shqiptarëve nuk plotësojnë nevojat për ekzaminim mjekësor, pasi janë të shtrenjta, më e larta në Europë, sipas Eurostat

13.5% e shqiptarëve vetë-deklaruan në vitin 2019 se ata nuk kanë mundësi që të plotësojnë nevojat për ekzaminime shëndetësore, pasi janë shumë të shtrenjta. Shifrat...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë olimpike (film)

Kosova mbetet tejet e suksesshme në Lojërat Olimpike, kjo edhe falë sportit të xhudos. Pas Majlinda Kelmendit që në vitin 2016 i dha shtetit...

Kush është porti më i madh i kokainës në Europë? Artan Hoxha tregon prapaskenat: Dy portat hyrëse të drogës sot…

Gazetari Artan Hoxha i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin “Arnautistan” u shpreh se porti më i madh i drogës sot në Europë është...

Ndotja e ajrit në Europë në nivele shqetesuese, mbi 400 mijë viktima në vit

Sipas raportit të fundit të Agjencisë Europiane të Ambientit, niveli i ndotjes së ajrit në Europë është në nivele shqetësuese. Nga 323 qytete të...

OBSH: Varianti shumë ngjitës i COVID-19 mund të përhapet gjerësisht në Europë

Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëroi sot se shkalla e vaksinimit në Evropë është ende larg nivelit të duhur për të penguar përhapjen e virusit...

Lajm i keq nga Pfizer, kompania do të zvogëlojë përkohësisht dërgesat e vaksinave në Europë

Kompania amerikane Pfizer, që momentalisht është prodhuesi më i mad hi vaksinave kundër koronavirusit, ka marrë vendimin që të zvogëlojë përkohësisht dëgimin e dozave...

OKB: Shqipëria vendi kryesor në Europë i origjinës së kanabisit, grupet kriminale nuk dënohen

Një raport i fundit i Zyrës së Kombeve të Bashkuara për Drogat dhe Krimin (UNODC), që analizon me detaje krimin e organizuar në Ballkanin...

Koronavirusi/ OBSH thirrje qytetarëve: Qëndroni në shtëpi për festa

Organizata Botërore e Shëndetit ka lajmëruar të gjithë qytetarët që të kenë kujdes ndaj koronavirusit. OBSH bën thirrje që të gjithë njerëzit, nëse i kanë...

Lulzim Basha kujton udhëtimin e parë pa viza në Europë: Sot 10 vjet më parë m’u plotësua një ëndërr

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka kujtuar me anë të një postimi në rrjetet sociale udhëtimin e parë pa viza drejt Europës. Në postin...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -