“Padia që shkaktoi zemërim në Kosovë e gëzim në Serbi”, ja çfarë shkruajnë mediat kosovare

Duhet të lëçisni

Aktorët shqiptarë në ekranet amerikane (Film)

  Kanali televiziv amerikan AMC do të fillojë më 1 tetortransmetimin  e serialit mjaft të sukseshëm Gangs of London, prodhim i Sky. Ndër aktorët kryesorë,...

Silva Bino me koronavirus, Manastirliu tregon gjendjen e saj

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu i ka uruar shërim të shpejtë shefes së Departamentit të Epidemiologjisë Silva Bino e cila rezultoi pozitive me koronavirusi. Manastirliu...

48 raste të reja me Covid në Maqedoni, rritet numri i viktimave

Gjatë 24 orëve të fundit katër persona kanë humbur jetën dhe 48 raste të reja janë konfirmuar me Covid në Maqedoninë e Veriut. Ministria e...

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Mal i Zi shtrëngon masat kufizuese

Për shkak të rritjes së numrit të rasteve të reja me Covid, Mali i Zi ka vendosur masa shtesë kufizuese në disa qytete, duke...

Ideja e shkëmbimit të territoreve edhe një herë ka përplasur kryeministrin e Kosovës në detyrë Ramush Haradinajn me homologun e tij nga Shqipëria Edi Ramën.

Kryeministri i Shqipërisë të mërkurën paditi Haradinajn për shpifjet që ka bërë ndaj tij nëpërmjet deklaratave publike ku ka folur për shkëmbime territoresh.

Ky veprim i Ramës ka shkaktuar kundërshtime në Kosovë e në Shqipëri, por gëzim e hare në Serbi, shkruan gazeta “Zëri”.

Të mërkurën, teksa Kosova po shënonte 21-vjetorin e masakrës makabre që forcat policore serbe kishin kryer në Kosovë, në të cilën ishin vrarë 45 shqiptarë civilë, Kosova pranoi një goditje nga kryeministri i Shqipërisë Edi Rama.

Rama në po këtë ditë dorëzoi një kërkesëpadie kundër homologut të tij në Kosovë Ramush Haradinajt. Përmes kësaj padie ai pretendon se Ramush Haradinaj ka shpifur ndaj tij nëpërmjet deklaratave publike, ku ka folur për shkëmbime territoresh. Një veprim i tillë i Ramës ka shkaktuar reagime në Kosovë e në Shqipëri dhe e dënuan ashpër këtë hap, ndërsa në Serbi i janë gëzuar këtij fakti.

Duke folur për këtë padi kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, të mërkurën në mbrëmje deklaroi se kryeministri i Shqipërisë Edi Rama në bazë të raportimeve në medie ka deponuar padi kundër tij në gjykatë.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Aktorët shqiptarë në ekranet amerikane (Film)

  Kanali televiziv amerikan AMC do të fillojë më 1 tetortransmetimin  e serialit mjaft të sukseshëm Gangs of London, prodhim i Sky. Ndër aktorët kryesorë,...

Silva Bino me koronavirus, Manastirliu tregon gjendjen e saj

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu i ka uruar shërim të shpejtë shefes së Departamentit të Epidemiologjisë Silva Bino e cila rezultoi pozitive me koronavirusi. Manastirliu...

48 raste të reja me Covid në Maqedoni, rritet numri i viktimave

Gjatë 24 orëve të fundit katër persona kanë humbur jetën dhe 48 raste të reja janë konfirmuar me Covid në Maqedoninë e Veriut. Ministria e...

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Mal i Zi shtrëngon masat kufizuese

Për shkak të rritjes së numrit të rasteve të reja me Covid, Mali i Zi ka vendosur masa shtesë kufizuese në disa qytete, duke...

Pezullohet nga detyra kreu i OFL-së Artan Shkëmbi

Pezullohet nga detyra Artan Shkëmbi, drejtor në Drejtorinë Qendrore, në departamentin e Policisë Kriminale në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit. Artan Shkëmbi...